تركمن جم خوش گلدينگز
سایت اینترنتی حوزه علمیه عرفانیه عرفان آباد راه اندازی شد
ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٢  

www.erfanabad.org

به گزارش خبرنگار سایت دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، وب سایت اینترنتی حوزه علمیه عرفان آباد با آدرس www.erfanabad.org راه اندازی شد.
حوزه علمیه عرفان آباد، یکی از بزرگترین حوزه های علمیه اهل سنت استان گلستان می باشد که طلاب و علماء زیادی در آنجا مشغول به تحصیل هستند و هم اکنون با تیم قوی رایانه ای و اینترنتی، خدمات جدید حوزه در قالب سایت اینترنتی به مخاطبان ارائه می دهد. طبق برنامه ریزی انجام شده، قرار است این سایت به سه زبان فارسی، ترکمنی لاتین کشور ترکمنستان و زبان عربی به فعالیت بپردازد که هم اکنون زبان فارسی سایت آماده و قابل استفاده می باشد.

منبع خبر : سایت دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران

www.turkmenstudents.com


 
مجمع عمومی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی گلستان تشکیل شد
ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٧  

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی گلستان :

آقایان کامیاب رئیس محترم هیئت مدیره و مهندس قاسمیان مدیریت محترم عامل ضمن ارائه گزارش کامل از شرایط موجود پروژه عنوان  نمودند که :

1-      تجهیز کارگاههای عملیاتی ، دفاتر فنی و اداری و خوابگاه های شرکت همپا با 100 % پیشرفت فیزیکی حاکی از شروع جدی عملیات اجرایی است .

2-   پیش نیازهای اجرایی پروژه شامل اخذ مجوز های زیست محیطی ، آب ، برق ، گاز و مخابرات از جمله اقدامات مهم شرکت بوده که همگی  انجام شده است .

3-   توجه به مسائل معیشتی کارکنان ، هیئت مدیره را بر آن داشت تا از محل سود سپرده های تودیع شده نزد بانکها ، زمینی به مساحت 30 هکتار را در بهترین منطقه شهر گرگان خریداری و از هم اکنون به صورت موازی با پروژه ؛ شهرک مسکونی ، فرهنگی و تفریحی پتروشیمی را در دستور کار خود قرار دهد .

4-   با دریافت پکیج Basic از طرف شرکت کازال عملاً طراحی واحد آمونیاک وارد مرحله جدیدی شده است و شرکت همپا در این راستا بصورت جدی تر عملیات طراحی و خرید دستگاههای مورد نیاز پروژه را دنبال می کند .

5-   با برگزاری جلسه نهایی شرک Stamicarbon در کشور هلند با حضور کارشناسان پتروشیمی گلستان عملاً پروژه طراحی واحد اوره با دریافت پکیج طراحی آن تحت عنوان " PDP   " شروع و شرکت همپا عملیا ت طراحی  Basic  و Detail  ( جزئیات ) واحد را آغاز کرده است .

6-   پیرو مصوبه هیئت دولت مبنی بر تصویب تسهیلات ارزی به مبلغ 465 میلیون یورو هیئت مدیره پی گیری های مستمر ی را انجام داد و انشاالله با مساعدت و همکاری ارگانهای مربوط بزودی گشایش این اعتبار انجام خواهد شد .

سپس بازرس قانونی شرکت ( موسسه حسابرسی آروین پیام ) ضمن قرائت و توضیح صورتهای مالی ، آنها را بدون اشکال دانست  و به سئوالات و ابهامات حضار پاسخ دادند . در نهایت صورتهای مالی شرکت مورد تصویب مجمع قرار گرفت . همچنین مجمع با ابقاء موسسه حسابرسی آروین پیام بعنوان بازرس قانونی شرکت بمدت یکسال دیگر و روزنامه کثیر الانتشار اطلاعات ، بعنوان روزنامه رسمی شرکت با رأی گیری بعمل آمده موافقت کرد . در پایان هیئت مدیره و تیم کارشناسی پروژه به پرسشهای مطرح شده پاسخ دادند..

 

(( چه خوب می شد  اون ۳۰هکتار زمین که برای احداث شهرک در نظر گرفتند  در شهرستان آق قلا باشد چون هر جا کارمندان شرکت را اسکان میدهند امکانات نیز در همانجا تاسیس می شود پس بهتر بود حالا که آلودگی دراطراف آق قلا بوجود می آورند لااقل شهرک را در آق قلا بزنند تا مردم آق قلا هم از آن امکاناتی که برای پرسنل مهیا می کنند بتوانند استفاده کنند در غیر اینصورت هیچ فایده ای برای مردم آق قلا ندارد.(با توجه به مشاهدات  در بجنورد و ماهشهر و عسلویه)).

دایان .بندرترکمن

شهرک توحید گاز در شهرستان جم -عسلویه

 

 

منبع خبر: دایانwww.dayanbenderturkmen.persianblog.ir

 


 
فیلتر
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٧  

تعجبسایت سنی آنلاین( پایگاه اطلاع رسانی اهل سنت) فیلتر شد.سوال   

www.sunnionline.com 

به نقل از سایت سنی آنلاین : در پی فیلتر شدن سایت سنی آنلاین مسئولین سایت علت آن را از مخابرات جویا شدند که در پاسخ اعلام نمودند: "بنا بر اعلام کمیته تعیین مصادیق پایگاه‌های غیر مجاز اینترنتی وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی این سایت از مصادیق سایت‌های غیر مجاز شناخته شده است" (بدون آن که علت غیر مجاز بودن آن را ذکر کنند). با توجه به اینکه سایت سنی آنلاین پایگاه رسمی دارالعلوم زاهدان مرکز دینی - فرهنگی اهل‌سنت بوده و رفتار و عمل آن در چارچوب قانون اساسی می‌باشد که اهل‌سنت را در نشر وتبلیغ احکام دینی آزادی داده است، بنابراین فیلتر کردن سایت سنی آنلاین را عمل خلاف قانون دانسته و به مقامات قضایی شکایت خواهد شد.


 
bildirish
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱۳  

 

Chykysh  we dialoga   Chagyrýarys

Tema: Awganistan Turkmenlerning edebi hem medeni durumy we Mane baba

Gatnashyan: Balkh universitetining mugallimi ostad Mohammed Saleh Rasekh

Güni :  1 shenbe (bazar guni )  3. 08. 2008 // 13.
05. 1387 shemsi

Sagady: 19 (merkezi Awropa), 21:30(Tahran),  23(Ashgabat ) we 13(Toronto)da bashlar

Yeri:  Paltalk > Rooms > Europa > Other > Turkmen edebiyaty we sungaty.

Adminler topary

Turkmen edebiyaty we sungaty


 
افزایش جمعیت گلستان، زاد و ولد ترکمن ها یا مهاجرت ؟
ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٢  

 

دیر زمانی است که استان گلستان این سرزمین سر سبز و خوش آب و هوا و دارای منابع طبیعی و زمین ها ی حاصل خیز مورد توجه ساکنان استان های کویری قرار گرفته و آن ها را از وجود این همه منابع خدادادی به حیرت وا داشته است.

این مخصوصا در مورد سیستانی های استان سیستان و بلوچستان  که از شهرستان زابل و اطراف آن به علت خشک سالی و فراهم نبودن زمینه های اشتغال در محل زندگی خودشان به استان گلستان می آیند ، صدق می کند.آن ها در ابتدا به عنوان دهقانی برای سرمایه داران و زمین داران گلستان کار کرده  و سر مزارع آن ها سکنی گزیده اند تا اینکه با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با خلع ید و تبدیل این مزارع بزرگ به قطعات کوچکتر ( بالکانیزه شدن آن ها ) و تقسیم آن بین همان دهقانان و نگهبانان مزارع ، آنان از حالت رعیت خارج و تبدیل به زمین داران کوچک و بزرگ شده و با پس انداز و اضافه کردن به زمین های خود صاحب املاک فراوانی در استان شده اند و با توجه به موقعیت پیش آمده ، اقوام خود را از زابل به گلستان آوردنده و با ثبت همان ساختمان ها و انبار های سر مزارع و سازمان  و روستا موقعیت خود را تثبیت نموده اند که هم اکنون نیز بعضی از آن روستا ها با نام مالک قبلی زمین شناخته می شود.حال پس از گذشت چندین سال از انقلاب اسلامی ، زاد و ولد و ایجاد خانوار های جدید توسط مهاجران به استان گلستان ،  در شهرهای و روستا های استان به خصوص در مناطق ترکمن نشین یکی از عوامل  مهم افزایش جمعیت بوده است و معضلاتی را در پی داشته است که از جمله می توان به اشتغال آن ها در مراکز صنعتی و ادارات استان که باعث بیکاری عده ی زیادی از جوانان جویای کار و فارغ التحصیلان بومی استان شده است.

 در برنامه تلوزیونی دریچه که در مورخه 28 /4 / 87 از صدا و سیمای مرکز گلستان با موضوع «طرح تنظیم خانواده» پخش شد آیا کارشناسان و مجری برنامه نمی دانستند که علت افزایش جمعیت استان مهاجرت بی رویه به استان است؟! و بدون اشاره به آن از عدم رعایت طرح ملی تنظیم خانواده توسط ترکمن ها صحبت می شد.

این در حالی است که جوانان ترکمن  با این همه کمبود و گرانی و تورم و نداشتن مسکن و درآمد کافی ،  علاقه ای به داشتن فرزند زیاد ندارند.

به نظر من خانم شهرکی مجری برنامه  می بایست موضوع زاد و ولد و عدم رعایت طرح ملی تنظیم خانواده را در بین سیستانی ها ی استان نیز مطرح می کردند ، به جای طرح سوال از  آخوند حنفی که  چرا زاد و ولد در بین ترکمن ها زیاد است و آن ها جمعیت شان افزایش می یابد!آخوند حنفی که کارشناس آمار یا ادراه ی بهداشت نیست که جواب این سئوال را بدهند . اگر علت شرعی یا فرهنگی مسئله ای  را بپرسید بحث آن جداست.

 آیا بهتر نیست مسئولان برنامه دریچه یک نشست و میزگرد با حضور مسئولان و صاحب نظران استانی برگزار نمایند تا به بررسی علت مهاجرت به استان و معضلات و راه حل های آن بپردازند و  به علت اصلی افزایش جمعیت در استان پی ببرند و راهکاری برای آن پیدا کنند.

حامد دلیجه

اولکامیز

منبع خبر : www.turkmenilim.org

 

 


 
طی حکمی از سوی وزیر رفاه و تامین اجتماعی
ساعت ۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٧  

 

مدیرکل دفتر هماهنگی مجامع و شوراها منصوب شد
طی حکمی از سوی دکتر عبدالرضا مصری وزیر رفاه و تامین اجتماعی  دکتر محمد قلی حاجی ایری  به سمت  مدیرکل دفتر هماهنگی مجامع و شوراهای وزارت رفاه و تامین اجتماعی منصوب شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل وزارت رفاه و تامین اجتماعی، دکتر مصری در این حکم آورده است: نظر به تعهد ، شایستگی و سوابق درخشان و تجربیات ارزشمند جنابعالی در نظام اجرایی کشور، به موجب این ابلاغ به سمت «مدیر کل دفتر هماهنگی مجامع و شوراها » منصوب می شوید.
وزیر رفاه در ادامه این حکم اظهارامیدواری کرده است که آقای حاجی ایری  با تمام توان و با بهره گیری از استعدادهای بالقوه و نیروهای متعهد و متخصص، به منظور هماهنگی و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، در زمینه استقرار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی موفق و موید باشند.
در ادامه این حکم خطاب به ایشان آمده است: اقدام موثر شما در راستای رشد و کارآمدی هر چه بیشتر آن حوزه موجبات پیشبرد اهداف و سیاست ها و خط مشی کل وزارت رفاه و تامین اجتماعی را فراهم خواهد ساخت و خدمت خالصانه و صادقانه به بندگان خدا در جهت عدالت گستری و مهرورزی گامی موثر در عینیت بخشیدن به سیاست های اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی است  که انشاءالله با همدلی و همراهی همه همکاران بدان توفیق خواهید یافت.
لازم به ذکر است: آقای دکتر حاجی ایری پیش از این رئیس شورای اسلامی شهر بندر ترکمن در اولین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و نماینده مردم کرد کوی – بندر ترکمن –بندر گز در مجلس هفتم شورای اسلامی بوده اند


 
آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 29/12/1387شرکت صنایع پتروشیمی گلستان
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٦  

 

بدینوسیله از تمامی  سهامداران محترم شرکت صنایع پتروشیمی گلستان ( سهامی عام ) دعوت می شود تا در جلسه ی مجمع عمومی عادی سالیانه ی شرکت که در روز دوشنبه 14مرداد ماه 87 راس ساعت 9 صبح در گرگان – خیابان فلسطین – خیابان اول لشکر – تالار فخرالدین اسعد گرگانی تشکیل خواهد شد ، حضور به هم رسانند .

سهامداران محترم برای دریافت برگه ی ورود به جلسه می توانند روزهای شنبه و یک شنبه 12 و 13 مرداد ماه با در دست داشتن شناسنامه یا کارت ملی و یا وکالتنامه ی رسمی در ساعات اداری به دفتر این شرکت واقع در گرگان – میدان کاخ – خیابان دوم لشکر – ساختمان اتاق بازرگانی – طبقه فوقانی مراجعه فرمایند .

دستور جلسه :

-          استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی شرکت

-          بررسی و تصویب ترازنامه و صورت سود و زیان شرکت در سال منتهی به 29/12/86

-          انتخاب بازرس قانونی شرکت

-          تعیین روزنامه ی کثیرالانتشار جهت درج آگهی های مربوط به شرکت برای سال مالی 1387

-          سایر موارد قابل طرح که در صلاحیت مجمع عمومی عادی باشد

 

       هیئت مدیره ی شرکت صنایع پتروشیمی گلستان ( سهامی عام )

منبع خبر : روابط عمومی پتروشیمی گلستان