تركمن جم خوش گلدينگز
ماهیگیران ترکمن بندرترکمن
ساعت ٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢۸  

 

روز ۵شنبه ساعت ١٢ ظهر که از سر کار برمی گشتم رادیو فردا موضوع جالبی را داشت پخش می کرد، راجع به انقراض فوک در دریای خزر بود.و جالبتر اینکه کارشناسی که داشت صحبت می کرد ( اسماعیل کهرم کارشناس محیط زیست) یکی از عوامل اصلی نابودی را ماهیگیران ترکمن در بندر ترکمن معرفی می کرد.راستش سخنان ایشان بهم برخورد و امروز رفتم از سایت رادیو فردا متن این گزارش را گرفتم و در وبلاگ قرار دادم همراه با فایل صوتی.

نمی دانم شاید هم درست باشه ولی این وسیله ای که ایشان نام بردند تا جایی که ما اطلاع داریم( البته شاید هم  اطلاعات ما غلط باشه) برای بیهوش کردن ماهی خاویاری استفاده میشه تا بتوانند راحت تر مهارش کنند( توقماق) فکر کنم. بعدش هم تو این سه استان شمالی استان گلستان اون هم ترکمنهای بندرترکمن  عامل اصلیه خیلی جالبه.

متن کامل در ادامه مطلب بخوانید.

فایل صوتی :


 
فیلم مستند مراسم فارغ التحصیلی 18 مهرماه 1387 عرفان آباد( ترکمنصحرا)
ساعت ٩:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢۸  

روز پنچ شنبه مورخ 18 مهر برگزاری مراسم با شکوه فارغ التحصیلی 12 نفر از طلاب حوزه علمیه عرفان آباد .

فیلم مراسم را از لینک زیر دریافت نمایید

 


 
اوغلان بخشی بهترین خواننده فولکلور جهان شد
ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢٤  

محمد گلدی گلدی نژاد، معروف به "اوغلان بخشی" ، استاد موسیقی گنبدی، که از کشور ایران در "جشنواره جهانی موسیقی فولکلور جوانان" شرکت کرده بود، به مقام نخست دست یافت. این جشنواره در شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک، شرکت برگزار شد.

جشنواره جهانی موسیقی فولکلوریک جوانان ۱۴ سال است که در پایتخت جمهوری چک برگزار می‌شود و نوازندگان و خوانندگان جوان از کشورهای مختلف جهان در آن شرکت می‌کنند.جشنواره جهانی موسیقی فولکلوریک جوانان ۱۴ سال است که در پایتخت جمهوری چک برگزار می‌شود و نوازندگان و خوانندگان جوان از کشورهای مختلف جهان در آن شرکت می‌کنند. محمد گلدی گلدی نژاد نماینده ایران در جشنواره امسال بود. گلدی نژاد در سن٩ ‪سالگی به درجه استادی موسیقی ترکمن دست یافته و این درجه از سوی بزرگان موسیقی ترکمن‌های ایران و ترکمنستان به وی داده شده است.

 


 
افتخاری برای ترکمنهای مقیم جم و ترکمنصحرا
ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢۳  

پیام تبریک

  جناب آقای محمد قرجه ( امین  )،کارمند پتروشیمی برزویه ( منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی عسلویه )، انتخاب شما را در تیم منتخب والیبال پتروشیمی( NPC )جهت شرکت در مسابقات سراسری نفت تبریک گفته و  موفقیت و پیشرفت شما را از خداوند متعال آرزومندیم.

از طرف ترکمنهای مقیم جم و عسلویه

 


 
خبر ورزشی
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢۳  

 

مقداد ماهری قهرمان جهان شد

مقداد ماهری نوجوان ترکمن در مسابقات کاراته جهان به مقام قهرمانی رسید. این مسابقات در کشور آلمان برگزار گردید. وی از روستای قزلجه آق امام آزادشهر می باشد

 

منبع خبر : سایت الکامیز

www.olkamiz.com


 
خانواده امام حسین
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱۸  


 
نماز عید فطر در بندرترکمن 1387
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱۳  

 

نظر شما راجع به این تصاویر چیست؟

 

 


 
اوغلان باخشی به عنوان نماینده ایران در فستیوال جمهوری چک می‌نوازد
ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱۳  

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس گفت: "محمدگلدی گلدی‌نژاد" استاد موسیقی ترکمن به عنوان نماینده ایران در فستیوال نوازندگان و خوانندگان جوان کشور چک انتخاب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، " محمدرضا داورزنی " روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا ، افزود: گلدی نژاد نوازنده جوان گنبدی از سوی شورای راهبری موسیقی کشور به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران در این فستیوال شرکت خواهد کرد.
وی گفت: این فستیوال قرار است از ‪ ۱۶‬تا ‪ ۲۳‬مهر ماه سال جاری (هفتم تا ‪ ۱۴‬اکتبر) در شهر پراگ مرکز کشور چک با حضور نوازندگان کشورهای مختلف جهان برگزار شود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس افزود: گلدی‌نژاد معروف به "اوغلان بخشی" در این فستیوال جهانی به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

داورزنی در خصوص زندگی این هنرمند جوان گنبدی گفت: گلدی نژاد در سن ‪۹‬ سالگی به درجه استادی موسیقی ترکمن دست یافت و این درجه از سوی بزرگان موسیقی ترکمن‌های جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان به وی داده شد.

گلدی نژاد، در جشنواره‌های مختلف کشور شرکت کرد و صاحب عناوین مختلف شد.

این هنرمند جوان گنبدی در حال حاضر در مقطع دوم دبیرستان در این شهرستان مشغول تحصیل می‌باشد.

منبع : سایت دانشجویان ترکمن ایران

www.turkmenstudents.com