تركمن جم خوش گلدينگز
فرهاد قائمی جوان ترکمن بر بلندای والیبال دنیا قرار گرفت
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٩  

در مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان جهان در کشور مکزیک ،تیم والیبال نوجوانان ایران در مسابقات مرحله یک چهارم در گیم چهارم که دو گیم از حریف عقب می افتد در امتیاز 24-24 قرار می گیرد.
در این هنگام فرهاد قائمی از پاسور تیمش درخواست توپ می کند ولی با بد اقبالی دفاع حریف اسپک فرهاد را خفه می کند.امتیاز حریف به عدد 25 می رسد در صورت کسب یک امتیاز از جانب حریف تیم ایران از گردونه مسابقات حذف می شود،لحظات بسیار نفس گیری در حال سپری شدن است پاسور تیم ایران نمی داند که به کدام بازیکن پاس بدهد که در کمال ناباوری باز فرهاد قائمی درخواست پاس می کند خود ست گوئیچ هم در آن لحظه دچار بهت می شود ولی اینبار او با قدرت اسپک خود را در زمین حریف می کوبد و تیم ایران این مسابقه را می برد وقهرمان جهان می شود.ست کوئیچ می گوید در آن شرایط حساس هیچ بازیکنی به خود جرائت نمی دهد که دوباره در آن شرایط اسپک بزند من به شچاعت و شهامت فرهاد ایمان آوردم او درآینده سوپر استار جهان خواهد شد

این مقدمه ای بود برای جوان رعنای ترکمن که در مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان جهان درکشور هندوستان توانست یکی از سوپر استارهای مسابقات شود.فرهاد در این مسابقات توانست در میان غولهای والیبال جهان به شایستگی بهترین اسپکر جهان شود.قرار گرفتن فرهاد قائمی در بین بهترینهای جهان پیام روشن و آشکاری دارد که می خواهیم از جنبه های مختف این پیام را بررسی کنیم :
فرهاد قائمی ،ادریس دانشور و گل محمد سخاوی و ابراهیم چابکیان نماینده علاقمندان بیشمار والیبال ترکمن صحرا هستند که عشق شان والیبال است. همانگونه که در خیابانهای برزیل فوتبال حرف اول را می زند و برزیل را مهد فوتبال دنیا می دانند در کوچه ، خیابانها ، محله ها و روستاهای ترکمن صحرا این والیبال است که هنر نمایی می کند پس بدون شک با کمی سرمایه گزاری و همت مسئولین می توانیم به راحتی این منطقه را به مهد والیبال دنیا تبدیل کنیم چون پتانسیل لازم را داریم .
والیبال منطقه از کمبود امکانات به سختی رنج می کشد.خیل عظیم بازیکنان توانمند از داشتن باشگاه قدرتمند
که آنها را حمایت کند محروم است. مسئولین ورزش شهرستان و استان همیشه قول های برای برطرف کردن معضل نبود اسپانسر دادند ولی عملا همه شاهدند که این مشکل تا به این لحظه هنوز هم یقه تیم والیبال گنبد را گرفته است و نگرانیها هنوز هم ادامه دارد.
فرهاد قائمی برای رسیدن به این عنوان بزرگ زحمات زیادی کشید او از اولین مربی خود رشید دانش دوست که دبیر ورزش دلسوزی بوده قدردانی می کند ولی یادمان باشد که فرهاد در مسابقات المپیاد والیبال کشور در گنبد به علت بی توجیه ها ی مسئولین والیبال شهر مشکلاتی برای خودش به وجود آورد و حتی تهدید به خط خوردن از لیست تیم ملی توسط مسئولین تیمش شد ولی خوشبختانه به خیر گذشت و امروز مزد بی توجهی ها را داد.او هنوز هم منتظر گرفتن زمین شهری است که مسئولین به او قول داده اند ولی تا به امروز خبری از آن نیست .
بدون شک قرار گرفتن فرهاد قائمی بر بلندای والیبال دنیا میوه تلاش و سخت کوشی پدر معنوی والیبال ترکمن صحرا نوری آزمون است این عنوان پر افتخار را به خانواده قائمی و همچنین نوری آزمون ، بای محمد دوجی ،خلیل آزمون ، رضا فرجی ،جبار دولو،طاهر قره داشلی وحاج آقا نیازی و دیگر مربیان و به همه تماشگران عاشق گنبدی باید تبریک بگوییم، مربیان والیبال در ترکمن صحرا بدون هیچ چشم داشتی تلاش می کنند و به جا بود که فدراسیون والیبال به خاطر وجود چهار بازیکن در این تیم یکی از این مربیان را در کنار تیم به هندوستان اعزام می کرد قطعا حضور هریک از این مربیان اثرات مثبت زیادی داشت.البته به یک نکته نیز باید اشاره کنیم که سطح مربگیری ست کوئیچ با کارخانه قابل قیاس نبود. این تیم برای رسیدن به عنواین بالاتر احتیاج به یک مربی با کلاس داشت.
متاسفانه روزنامه جام جم و بعضی از نشریات دیگر این افتخار بزرگ را قابل به چاپ ندیدند البته مسئولین شهر نیز هیچ مراسم استقبال نگرفته اند خانواده قائمی خود با هزینه خویش عکس های را از این قهرمان بر در خانه شان نصب کرده اند ولی فرهاد قائمی این جوان رعنای ترکمن صبح چهارشنیه در سکوت شهر گنبد وارد شهرش شد و هیچ کس به استقبالش نرفت.
فرهاد قائمی جوان هنوز هم عنواین زیادی جلویش دارد که با تمرین وممارست به آن برسد او هنوز هم اول راه است فرهاد باید نصیحت های بزگان والیبال را آویزه گوشش کند او امروز جواهری است که بیشتر مراقب خودش باشد امیدواریم که فرهاد و ادریس و ابراهیم و گل محمد جوان و دیگرجوانان ترکمن صحرا بتوانند همیشه افتخار آفرین باشند.

منبع خبر : www.turkmensnews.com


 
خلیل ازمون سر مربی والیبال گنبد
ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۱  

 

رییس تربیت بدنی گنبدکاووس:
خلیل آزمون به عنوان سرمربی تیم والیبال گنبدکاووس منصوب شد
گنبدکاووس - رییس تربیت بدنی شهرستان گنبدکاووس گفت: بدنبال رایزنی های صورت گرفته در نهایت "خلیل آزمون" یکی از مربیان باسابقه گنبدی به عنوان سرمربی تیم والیبال این شهرستان منصوب شد.

"ابراهیم غفاری" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وی ماموریت دارد تا با تشکیل تیمی قدرتمند از اعتبار و سابقه خوب والیبال این شهر در کشور دفاع کند.
او در خصوص حمایت کننده مالی تیم گفت: متاسفانه کارخانه صنایع شیر فجر پس از چهار ماه با پیش کشیدن شروط متعدد و به بهانه های واهی از قبول حمایت مالی تیم خودداری کرد و تمامی برنامه های ما را بر هم زد ولی همین عمل باعث ایجاد اتحاد بیشتر در بین گنبدیها شد.
وی افزود: به دنبال این بدقولی، با توجه به برنامه ریزی خوب و منابع مالی تامین شده، به جرات اعلام می نمایم بر خلاف سالهای گذشته، تیم گنبدکاووس امسال هیچ گونه مشکل مالی نخواهد داشت و از همه بازیکنان می خواهم برای کمک به دفاع از اعتبار والیبال این شهرستان ما را یاری کنند.
غفاری در خصوص نحوه پرداخت مبالغ قرارداد بازیکنان اظهار داشت: قسط اول آنها در زمان عقد عقد قرارداد بصورت چک که قبل از آغاز فصل قابل وصول است پرداخت می شود و برای اطمینان بیشتر تصمیم گرفتیم ضمانت هایی را برای پرداخت قسط آخر آنان ایجاد نماییم.
او سال جاری را سال شکوفایی مجدد والیبال گنبدکاووس دانست و گفت: مطمئن باشید امسال تیم گنبدکاووس یکی از بهترین تیمهای خود را داشته و با حمایت تمام پیشکسوتان و تماشاگران واقعی به جایگاه واقعی خود خواهد رسید.
وی با تشکر از کادر فنی سابق تیم والیبال گنبدکاووس افزود: بای محمد دوجی یکی از مربیان خوب و با دانش والیبال ایران است و سالهای متمادی با نداشته های ما ساخته و نتایج شایان توجهی کسب نمود و وجود وی و سایر کادر فنی سابق باعث افتخار والیبال شهرمان می باشد.
رییس تربیت بدنی گنبدکاووس گفت: در نیم فصل دوم سال گذشته نیز نوری آزمون که استاد والیبال است زحمات زیادی متحمل شد و نتایج خوبی کسب کرد.
غفاری اظهار داشت: امسال تصمیم گرفتیم از تجربیات خلیل آزمون که سالها در خارج از گنبدکاووس مربیگری کرده و سابقه درخشانی دارد استفاده کنیم و وی نیز به رغم پیشنهاداتی که از سایر تیمهای کشور داشت پیشنهاد ما را پذیرفت.
او افزود:از تمام مربیان قبلی و پیشکسوتان می خواهم که برای اعتلای والیبال گنبدکاووس از وی حمایت کرده و تجربیات خود را در اخنیارش بگذارند تا والیبال شهرمان به اهداف خود برسد.
"خلیل آزمون" از بازیکنان بزرگ والیبال گنبدکاووس است که در دوران بازی سابقه حضور در تیم ملی را در کارنامه خود دارد.
وی پس از کناره گیری از بازی به مربیگری روی آورده و در ابتدا سه سال در گنبدکاووس مربیگری تمیهای شورای شهر و نئوپان را بر عهده داشت و سپس در سال 84 از گنبدکاووس خارج شده و در این سالها مربیگری تیمهای گل گهر سرجان(3 سال) و برق کرمان را بر عهده گرفت.
رقابتهای لیگ برتر والیبال کشور از نیمه دوم آبان ماه با حضور 14 تیم آغاز خواهد شد

منبع خبر :www.ulkamiz.com