تركمن جم خوش گلدينگز
موفقیتی دیگر برای ترکمنصحرا
ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢٦  

Ghosheh Abed Hodtani

Assistant Professor

Department of Electrical

Engineering

Faculty of Engineering

Ferdowsi University Of Mashhad (FUM)

متخصصین 40 کشور در سمینار جهانی ICT 2010 در دوحه قطر

پیشکسوتان  و متخصصان دنیای ارتباطات  و تکنولوژی مخابرات  در مورد اهمیت ارتباطات و تکنولوژی جدیدرا در هتل چهارفصل دوحه قطر به بحث گذاشتند. شرکت کنندگان 180 مقاله را در زمینه های ارتباطات بی سیمی و نوری ، شبکه و اینترنت ،ارتباطات سنسوری ،سیگنال و تئوری کدینگ  ، و اطلاعات که کمیته فنی سمینار  از میان مقاله های  دیگر به دقت برگزیده بودند ارائه نمودند.

از بین مقاله های ارائه شده دو مقاله برگزیده و معرفی شدند. برندگان عبارت بودند از آقایان کریستین سنگر ،استفن شوبر ،تونگ مائو و الکساندر  زه مشترکا" از دانشگاه اولم آلمان در زمینه شبکه و اینترنت و در زمینه تئوری کدینگ و اطلاعات  مقاله آقای دکتر قوشه عابد هدتنی از دانشگاه فردوسی مشهد ایران. 

از طرف ترکمنهای مقیم جم و عسلویه کسب این افتخار بزرگ را به شما و ترکمنصحرا تبریک می گوییم.

 


 
استاد نازجان نیازی، پدر فرش ترکمن ایران دار فانی را وداع گفت
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٧  

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، استاد نازجان نیازی، پدر فرش ترکمن ایران عصر روز جمعه ششم فروردین 1389 در اثر بیماری و کهولت دار فانی را وداع گفت.
مراسم تشییع جنازه مرحوم استاد نازجان نیازی فردا(شنبه هفتم فروردین) ساعت 10 صبح در مسجد تراکمه گنبدکاووس برگزار می شود.
پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، این ضایعه تاسف بار را به جامعه فرهنگی و هنری ایران بویژه خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می نماید.
استاد نیازی از اساتید برجسته فرش ترکمن بودند که در احیا هنر اصیل فرش ترکمن زحمات فراوانی کشیده بودند و چاپ آثار و تحقیقات وی از آرزوهای آن مرحوم بود که امیدواریم به همت مسئولین و جامعه فرهنگی و هنری ایران این آرزو جامه عمل پوشیده شود.

استاد نیاز محمد نیازی، فرزند اراز محمد در سال 11/1/1303 در گمیشان متولد شد و از سال 1355 در گنبد ساکن شد و 50 سال از عمر با برکت خود را به‌اتفاق همسر و فرزندان خود، در رشته هنری فرش صرف نمود و طی این سال‌ها، ضمن احیاء حدود 800 نوع از نقوش فرش‌های تاریخی و گذشته ترکمن، با آثار گرانبهای خود در بیش از 50 نمایشگاه داخلی و بین المللی شرکت کرده است و به‌پاس قدردانی از این همه خدمات وی چندی پیش انجمن شعر و ادب ترکمنی میراث گنبد، در همایش باشکوه خود، از سه شخصیت‌ بر جسته ترکمن، قدرانی نمود، که یکی از آنان استاد نیازی بود.
 

منبع خبر : www.turkmenstudents.com