تركمن جم خوش گلدينگز
"کمال قریشی " بازیکن آق قلایی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۳۱  

تیم ملی والیبال نوجوانان با اینکه تهران میزبان مسابقات نوجوانان اسیا می باشد برابر کره جنوبی شکست 1-3 را متحمل شد .

سر مربی تیم ملی نوجوانان آقای شهنازی تنها دو بازیکن از ترکمن صحرا را به اردو دعوت کرد:کامبیز کلته ازبندر ترکمن و کمال قریشی از اق قلا .
کلته کنار گذاشته شددر اردوی سال87 هم کمال قریشی و احسان دوجی از گنبددعوت شده بودند .
در مسابقات این دوره آسیایی تهران مربیان تیم بنحواحسن از توانایی این بازیکن شهر ما , کمال قریشی استفاده نمی کنند بطوری که در بازی مهم برابر کره جنوبی بعنوان ذخیره روی نیمکت نشسته بود .و تنها در اخرین امتیاز یک گیم (امتیاز24 کره) برای سرویس زدن بدرون زمین فرستاد ه شد !

در بازی با سریلانکا هم مربی شهنازی گیم اول که اصلا" تعویض نداشت و در گیم دوم هم
تنها فریدی را داخل زمین آوردگزارشگرصاحب نظر والیبال تلویزیون آقای " کرده " در اینجا بود که لب به انتقاد گشود و گفت اگر همان شش بازیکن میخواستند تماما" بازی کنند پس لزوم انتخاب بازیکنان ذخیره برای چه بوده است ؟!
و در اواخر گیم سوم "کمال" با آمدن بدرون زمین بازی قوی ای از خود نشان داد و از روحیه جنگندگی خوب و لبخند همیشگی بر لب برخوردار بود .

خاطر نشان می کنم که کمال قریشی سابقه مسابقه والیبال ساحلی را در کشور ترکیه هم دارد .

تاریخچه قبلی مسابقات والیبال نوجوانان حاکی از ان است که ستکویچ صربستانی با بهره گیری از چهار بازیکن گنبد و بندر ترکمن در مسابقات جهانی تیم ملی نوجوانان کشورمان را به قهرمانی جهان رساند .(ر.ج به خبر مرتبط )
..........خبر مرتبط شهریور 1386..............

تیم والیبال نوجوانان ایران با غلبه بر چین برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان رسید
در بازی مرحله نهایی این دوره از رقابت ها که روز دوشنبه، 27 اوت (5 شهریور) بین تیم های ملی والیبال نوجوانان ایران و چین در شهر تیخوانا، مکزیک، برگزار شد تیم ملی ایران توانست با نتیجه 3 بر 2 بر تیم ملی چین پیروز شود.
در این دیدار، تیم ایران در ست های اول و چهارم با نتایج 25 بر 21 و 31 بر 29 مغلوب چین شد اما در ست های دوم و سوم و پنجم با نتایج 25 بر 22، 26 بر 24 و 15 بر 7 توانست تیم ملی چین را شکست دهد.
در نتیجه، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران برای نخستین بار به مقام قهرمانی رقابت های بین المللی والیبال نوجوانان جهان رسید.
تیم ایران در دور مقدماتی با نتایج سه بر دو توانسته بود تیم های پورتوریو و لهستان را شکست دهد اما از کوبا شکست خورد.
در مرحله یک چهارم نهایی، نوجوانان ایران توانستند بر برزیل، نایب قهرمان جهان در بازی های سال 2005، پیروز شوند اما مغلوب هند و آرژانتین شدند.
در بازی مرحله نیمه نهایی، تیم ایران فرانسه، قهرمان اروپا را شکست داد تا در مرحله فینال در برابر تیم ملی چین به رقابت بپردازد.
رقابت های قهرمانی والیبان نوجوانان جهان از روز 15 اوت با شرکت شانزده کشور آغاز شده بود.
از آفریقا دو تیم، از آسیا سه تیم، از اروپا پنج تیم، از آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائیب چهار تیم و از آمریکای جنوبی دو تیم در این دوره از رقابت های قهرمانی شرکت داشتند.
این رقابت ها با شرکت تیم ملی نوجوانان کشورهای آرژانتین، آلمان، ایران، ایالات متحده، برزیل، بلژیک، پورتوریکو، تونس، چین، روسیه، فرانسه، کوبا، لهستان، مصر، مکزیک و هند برگزار شد و با قهرمانی تیم ایران خاتمه یافت.

چین مقام دوم را به دست آورد و تیم ملی فرانسه با پیروزی 3 بر 1 بر آرژانتین به مقام سوم جهان رسید.
اسامی بازیکنان تیم ایران در مسابقه در برابر چین را به این شرح است: اشکان درخشان، فرهاد سان افزون، گل محمد سخاوی، مجتبی غیاثی، فرهاد قائمی، ادریس دانشفر، امین رضوی، مجتبی شبان، علیرضا جدیدی، حامد باقرپور، معین رحیمی، ابراهیم چابکیان.
سرمربیگری این تیم را یوتسا ستکویچ، اهل صربستان، برعهده داشت و محمد رضا وکیلی کمک مربی و دکتر فرهاد نفرزاده سرپرست تیم بودند.
آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب، محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری، و غلامعلی حداد عادل، رییس مجلس ایران، موفقیت نوجوانان والیبالیست ایرانی را تبریک گفته اند.

منبع خبر : سایت اولکامیز  www.ulkamiz.com

 


 
آلودگی های عسلویه 100 برابر تهران
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱۱  

به گفته فاطمی، در زمان راه‌اندازی این منطقه با این کاربری قرار بوده دستگاه‌های تصفیه در منطقه نصب شود که به ‌دلیل تحریم اقتصادی این کار انجام نشد و در حال حاضر آلودگی در منطقه منتشر می‌شود

کارشناسان محیط زیست، آلودگی شدید آب و خاک و تخریب ساحل در عسلویه را هولناک و ادامه این روند را نگران کننده ارزیابی می کنند.

آلودگی هوای عسلویه 100 برابر تهران است. تولید مواد و پسماندهای شیمیایی و هدایت این مواد آلوده ‌کننده به سمت مشعل‌هایی که رو به آسمان عسلویه قد برافراشته‌اند، خطر ابتلاء به بیماری‌های تنفسی را افزایش داده است.

اما آلودگی هوا تنها ثمره تولید مواد و پسماندهای شیمایی در این منطقه نیست. کارشناسان محیط زیست آلودگی شدید آب و خاک  و تخریب ساحل در عسلویه را هولناک و ادامه این روند را نگران کننده می دانند.

دکتر محمد رضا فاطمی، مدیر گروه بیولوژی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با اشاره به این موضوع و ابراز نگرانی از آلودگی بیش از اندازه این منطقه به خبرآنلاین می گوید:" متأسفانه با وجود آلودگی‌های خاک، آب و هوای این منطقه کاری برای آن صورت نگرفته و آلودگی‌ها هر روز بیشتر می‌شود تا آنجا که در حال حاضر آلودگی این منطقه 100 برابر تهران است."

او با تاکید بر اینکه روی فاضلاب‌های این منطقه که غالبا صنعتی بوده و از آلودگی زیادی برخوردار است، هیچ نوع تصفیه‌ای صورت نمی‌گیرد، می افزود:" آلودگی‌های میکروبی ناشی از تخلیه فاضلاب به دریا نه تنها برای آبزیان و موجودات دریایی خطرناک است بلکه می‌تواند روی ساکنان منطقه تاثیرات نامطلوبی گذاشته و بیماری‌زا باشد."

مدیر گروه بیولوژی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، با اشاره به بی‌ مهری مسئولان نسبت به این منطقه آلوده، علت اصلی آلودگی این منطقه را حضور پالایشگاه‌هایی می‌داند که گازهای آلاینده آن بدون تصفیه خارج می‌شود.

به گفته فاطمی، در زمان راه‌اندازی این منطقه با این کاربری قرار بوده دستگاه‌های تصفیه در منطقه نصب شود که به ‌دلیل تحریم اقتصادی این کار انجام نشد و در حال حاضر آلودگی در منطقه منتشر می‌شود.

این متخصص محیط زیست با اشاره به اینکه در حال حاضر گازهای تصفیه نشده در منطقه سوزانده می‌شود، ادامه می دهد:" این موضوع باعث شدت آلودگی هوا در منطقه و در نتیجه بیماری‌های تنفسی - یکی از بیماری‌های شایع در میان افراد این منطقه - است.

فاطمی از باران به عنوان تهدید مهم این منطقه یاد می کند و می گوید:" خطر فراوانی که منطقه را تهدید می کند، بارش باران است که با وضعیت هوای منطقه شدیدترین باران اسیدی را رقم خواهد زد که برای ساکنان عسلویه بسیار خطرناک است."

استاد دانشگاه آزاد، با اشاره به تبخیر بسیار زیاد آب در این منطقه معتقد است:" این شرایط آب و هوایی باعث شده تا این منطقه با وجود برخورداری از نوعی خاک خاص، از این لحاظ هم آلوده باشد که باید هرچه سریع تر برای آن فکری کرد."

تخریب ساحل

محمد درویش، متخصص محیط زیست، نیز در گفت و گو با خبر آنلاین، از تخریب ساحل عسلویه برای بهره ‌برداری از آن خبر می دهد و بیان می کند:" خاک ‌ریزی برای افزایش ساحل به سمت دریا در حال حاضر در عسلویه از سوی مسئولان این منطقه در حال انجام است. با وجود اینکه مدت‌هاست در مورد شدت آلودگی این منطقه و خطرات و بیماری‌هایی که مردم به آن دچار شده‌اند، اخطار داده شده اما مسئولان محیط‌زیست نسبت به این موضوع سکوت کرده‌اند."

او ضمن ابراز نگرانی از این موضوع و همین‌طور پیشروی ساحل به سمت دریا و ساحل‌سازی‌ که در این منطقه در حال پیگیری است، ادامه می دهد:" کسی به این خطر که بیخ گوشمان است، توجه نمی‌کند مسئولان به‌دنبال احیای دریا به نفع ساحل هستند که این اتفاق باعث شده مهم‌ترین زیستگاه دریایی ایران در معرض خطر جدی قرار گیرد."

خاک هم آلوده است

آمارهای ارائه شده در سال 88 در مورد آلودگی هوا در شهر صنعتی عسلویه نیز نشان‌دهنده افزایش میزان آلودگی است و تعداد فلزها ‌ در این منطقه به 98عدد رسیده است. دکتر محمدرضا فاطمی به این موضوع، فاضلاب‌های صنعتی این منطقه را اضافه می‌کند که یکی از موارد آلودگی اساسی به شمار می‌آید که بدون ملاحظه به سمت دریا سرازیر می‌شود.

او ادامه می دهد:" آلودگی این منطقه در مقایسه با تهران 100 برابر است در حالی که محیط‌زیست نسبت به این موضوع سکوت کرده است."

تهدید انسانی

هوای عسلویه به قدری آلوده است که تنفس را مشکل کرده است. محمد درویش، در گفت و گو با خبرآنلاین می گوید:" میزان آلاینده‌های گوگردی در این منطقه به حدی است که برای پوشاندن صورت مسأله، روزانه مقداری گاز شیرین به همراه گازهای حاوی گوگرد در مشعل سوزانده می‌شود."

او می افزاید:" ظهور بیماری‌های خطرناکی چون اوتیسم (درخودماندگی)، همواره از کانون بزرگترین شهرک‌های صنعتی جهان آغاز شده و بسیاری بر این باورند که اوتیسم یکی از ناهنجاری‌ها و عقوبت‌های عدم توجه به هنجارهای محیط زیستی در جهان است. ما باید از خطاهای غرب در این حوزه عبرت گیریم و به دست خود نسلی را پرورش ندهیم که هزینه‌های نگهداری و سلامتش بیشتر از منفعت‌های ناشی از کارآفرینی‌هایش باشد

منبع خبر : www.asriran.com