تركمن جم خوش گلدينگز
پیدا شده صیادان مفقود شده بندر ترکمن پس از 6 روز
ساعت ۳:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٢/۱٦  

یک گروه سه نفره از صیادان بندرترکمن که از اواسط هفته گذشته با یک فروند قایق صیادی وارد پهنه آبی خزر شده بودند، پس از گذشت 6 روز توسط یکی ازناوچه های متعلق به ادارات مرتبط با دریانوردی استان گلستان از مرگ نجات یافتند.

به گزارش ایرنا به نقل از یک منبع موثق، سه شنبه هفته گذشته این صیادان به دریا رفته بودند و پس از گذشت چند روز خانواده های آنان نگران شده و تلاش برای یافتن این گروه از ماهیگیران آغاز شد.

یادآور می شود که حضور سه الی چهار روزه صیادان در دریا امری معمولی است، اما طولانی شدن زمان بازگشت این ماهیگیران خانواده های آنان را نگران کرد.

به گفته این منبع موثق، در پی اعلام خانواده ها، تلاش برای ارتباط و یافتن اثری از آنها افزایش می یابد و ده ها فروند قایق موتوری صیادی با به همراه داشتن مقادیری بنزین اضافه جهت پایش بیشتر دریا و یافتن صیادان مفقود شده به صورت روزانه در این مدت به جستجو پرداختند، اما نتیجه ای حاصل نشد.

در این مدت دستگاه های متولی در حوزه دریا در بندرترکمن نیز در این پایش مشارکت و خانواده و دوستان این صیادان را همراهی کردند تا اینکه پس از گذشت شش روز این ماهیگیران در فاصله 200 کیلومتری از سواحل بندرترکمن در محدوده پهنه آبی بندر امیر آباد استان مازندران توسط یکی از ناوچه های متعلق به یکی از ادارات به همراه قایق خود پیدا و از مرگ نجات یافتند.

این منبع موثق اضافه کرد که خرابی و از کار افتادگی موتور قایق و سلب قدرت حرکت و جابجایی باعث گرفتار شدن این صیادان شده بود و این درحالی بود که طی روزهای پایانی هفته گذشته خزر نیز طوفانی بود.

به گفته این منبع، این صیادان به هنگام پیدان شدن دچار ضعف مفرط و کم حالی بودند.

بندرترکمن با افزون بر 60 هزارنفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع است.

مهدی جعفری رئیس هلال احمر بندرترکمن در این خصوص روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: موضوع مفقود شدن این صیادان و تقاضای بالگرد برای جستجوی آنان از سوی یکی از اعضای شورای شهر بندرترکمن به این جمعیت منعکس که در این مورد مراحل پیگیری جهت اخذ خدمات پروازی و استفاده از بالگرد جمعیت هلال احمر برای وی بیان شد.

جعفری افزود: این موارد شامل درخواست کتبی خانواده و پیگیری فرمانداری شهرستان بود، اما اقدامی از سوی خانواده ماهیگیران برای بهره مندی از بالگرد صورت نگرفت.

منبع خبر: عصر ایران