تركمن جم خوش گلدينگز
صدا و سيما مختص فرقه ای خاص نيست
ساعت ٤:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۸/۱  

مطالبی از خطبه جمعه حضرت شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد

صدا و سيما مختص فرقه ای خاص نيست

پخش اينگونه برنامه های ساختگی و جعلی از سوی برخی از فيلمسازان که افراد شايسته ای نيستند، در کانالهای ملی که مختص فرقه و مذهبی خاص نيست، بلکه مال تمام مردم اين کشور است، چه سنی باشند و يا شيعه، آن هم در مملکتی که در اين سال از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال اتحاد و انسجام اسلامی عنوان شده است و مجمع تقريب مذاهب به هدف وحدت و انسجام فرق اسلامی در آن قرار دارد،  بسيار ناپسند و نابجا است.

آشفتگی برخی افراد

سخنان اخير حضرت شيخ‌الاسلام مولانا عبدالحميد امام جمعه اهل‌سنت زاهدان، و اعتراض شديد مردم در محکوميت اين اقدام باعث آشفتگی و نگرانی برخی از افراد گشت؛ تا جايی که حجت‌الاسلام حسينی قزوينی آمادگی خود را برای مناظره با حضرت شيخ‌الاسلام اعلام کرد.

به محض انتشار اين خبر بسياری از شاگردان حضرت مولانا عبدالحميد از داخل و خارج کشور آمادگی خود را جهت مناظره (بدون هيچ‌گونه سانسور و بصورت پخش مستقيم از يکی از کانال‌های تلويزيون رسمی کشور) اعلام نمودند تا حقانيت مذهب اهل‌سنت بر همگان آشکار گردد.
از آنجايی که حضرت شيخ‌الاسلام شخصيتی شناخته شده و جهانی داشته و پيشوای مذهبی می‌باشند و معمولا هيچ مناظره‌ای خالی از بحث، جدل و مناقشه نيست و جايگاه ايشان مانع از شرکت در آن است، برای ايشان مناسب نيست تا وارد ميدان مناظره شوند. اما اگر آقای قزوينی آمادگی مباهله با حضرت شيخ‌الاسلام را داشته باشد، ايشان جهت مباهله آمادگی کامل خود را اعلام می‌دارند.
اين در واقع روش حضرت رسول اکرم صلی‌الله‌عليه‌و‌سلم و بزرگان دين است. آن حضرت صلی‌الله‌عليه‌و‌سلم نيز دعوت به مناظره شدند اما پيامبر اکرم صلی‌الله‌عليه‌و‌سلم خواستار مباهله شدند.
حال اختيار با آقای قزوينی است که مناظره با يکی از شاگردان حضرت شيخ‌الاسلام را می‌پذيرد یا مباهله با خود حضرت مولانا را.

نقل از سایت

www.sunnionline.net