تركمن جم خوش گلدينگز
هواداران والیبال گنبد،خواستارتوجه مسوولان ورزش گلستان به این رشته شدند
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٩  

 

هواداران والیبال شهرستان گنبدکاووس با اعتراض به تبعیضهای موجود در ورزش استان گلستان خواستار توجه مسوولان ورزش استان به والیبال این شهرستان شدند.

جمعی از مردم علاقه‌مند به والیبال گنبدکاووس در تماس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گنبدکاووس با اشاره به تهیه صورتجلسه استانی برای تامین بودجه مورد نیاز برخی تیم های استان خواستار اعتراض و عکس‌العمل مسوولان ورزشی و سیاسی شهرستان شدند.

در ادامه مطلب بخوانید.

برگرفته از سایت : www.turkmenilim.org

 


"عیدمحمد آصفی" از علاقه مندان به والیبال در این خصوص گفت: اقایان در مرکز استان بودجه ۵۰۰میلیون تومانی برای تیم بسکتبال تصویب می‌کنند ولی هیچ توجهی به والیبال استان ندارند.

او افزود: گفته می‌شود مقرر شده است این بودجه پانصد میلیونی از طریق شهرداری، اداره کل تربیت بدنی استان و اداره تربیت بدنی گرگان تامین شود.

وی گفت: گویا ۲۵۰میلیون سهم شهرداری، ۲۰۰میلیون تومان سهم اداره کل تربیت بدنی استان و ۵۰میلیون تومان سهم تربیت بدنی گرگان تعیین شده است، جای این سوال باقی است که اگر قرار است اداره کل ۲۰۰میلیون تومان به بسکتبال پرداخت کند پس سهم والیبال گنبدکاووس چه می‌شود.

"یوسف تکه" نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: این صورتجلسه فقط برای پوشش کار است چون همه می‌دانند بخش اعظم بودجه شهردای از سوی استانداری و بودجه تربیت بدنی گرگان از سوی اداره کل و بودجه اداره کل از محل بند(ب) تامین می شود.

او افزود: پس همه بودجه تیم از محل اعتبارات استانی است، پس چرا استاندار و مدیر کل تربیت بدنی چنین طرحی را برای والیبال گنبدکاووس اجرا نمی‌کنند.

وی گفت: مگر گنبدکاووس جزو استان گلستان و ایران نیست ویا مردم این شهر ایرانی محسوب نمی‌شوند، مگر والیبال سرآمد ورزشهای استان و شناسنامه ورزش گلستان نیست.

"احمد زیتونلی " از دیگر شهروندان والیبال دوست با اشاره به تیم‌های فوتبال گرگان ،گفت: با استفاده از اعتبارات بند (ب) استان دو تیم فوتبال "اتکاء و آرد" را در دسته اول و دسته دوم از گرگان تشکیل داده‌اند و جالب اینکه رییس هیئت مدیره تیم فوتبال اتکاء استاندار و سایر اعضا مدیران کل استان هستند، چطور برای رشته تازه وارد به استان چنین تشکیلاتی درست می‌کنند ولی ورزش قدیمی استان را مورد کم لطفی قرار می‌گیرد.

وی گفت: شاید چون فوتبال در بورس است و برنامه "نود" دارد و مطبوعات به این رشته توجه دارند چنین بین مسوولان استان عزیز شده است.

یکی از پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس نیز در حالی که از پیروزی تیم "پادیسان " در هفته اول لیگ شادمان بود گفت: تا بوده همین بوده، هر چقدر اعتراض کنیم نتیجه عکس خواهد داد، ما باید بسوزیم و شاهد هزینه‌های آنچنانی در تیم‌های مرکز استان باشیم.

او که خواست نامش فاش نشود گفت: این همه برای برخی ورزشها هزینه می‌شود ولی نتیجه نمی‌گیرند، حداقل یکبار نیامدند در والیبال هزینه کنند تا نتیجه‌اش را ببینند.

وی اظهار داشت : بدون پول و با کمترین امکانات، چندین برابر تیم‌های نورچشمی برای ورزش استان مازندران سابق و گلستان افتخار کسب کرده‌ایم ولی همیشه مورد بی‌مهری قرار گرفته‌ایم.

"حسن نیازی " نیز اظهار داشت: ما دوست داریم بسکتبال هم در استان پیشرفت کند و مورد توجه قرار گیرد ولی حداقل انتظار داریم یک دوم بودجه تخصیصی به بسکتبال را به والیبال گنبد اختصاص بدهند.

وی افزود: اگر به نسبت در هر رشته‌ورزشی در استان سرمایه‌گذاری شود قطعا کسب نتایج این تیم در لیگ‌های مختلف باعث معرفی استان گلستان در کشور خواهد بود.

سرپرست تیم والیبال پادیسان گنبدکاووس نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: ما هم در مطبوعات خوانده‌ایم که قرار شده پانصد میلیون تومان به تیم بسکتبال گرگان کمک شود و از مسوولان استان انتظار داریم گوشه چشمی هم به والیبال گنبد داشته باشند.

"جلیل جعفربای "افزود: ما در جلسه‌ای که با مدیر کل داشتیم ایشان قول مساعد برای همکاری و کمک دادند و ما هم چنان منتظر هستیم.

وی اظهار داشت : ما در بهترین شرایط هستیم وتیم کاملا آماده است، اگر حدود پنجاه میلیون تومان به تیم تزریق شود تا پایان تیم فصل اول مشکل نخواهیم داشت.

او گفت: من با شناختی که از اقای "پاشا" مدیر کل تربیت بدنی استان دارم فکر نمی‌کنم ایشان تبعیض بین تیم‌های استان قائل شود.

وی افزود: هم اکنون بنده و مربیان بابت قسط اول هیچ مبلغی دریافت نکرده ایم و قسط اول دو بازیکن تیم نیز باقی مانده است، کما اینکه از موعد حقوق ماه اول بازیکن "صربستانی" چند روز گذشته است و هزینه‌های سفر به شهرهای مختلف نیز کمرشکن است.

irna

www.turkmenilim.org