تیم والیبال ساحلی ایران برای اولین بار قهرمان آسیا و اقیانوسیه شد

افتخاری دیگر برای ترکمنصحرا

تیم والیبال ساحلی ایران متشکل از پرویز فرخی و آق محمد سلاق به سرمربیگری حمید موحدی پس از اینکه برای نخستین بار به فینال رقابت های قهرمانی والیبال ساحلی آسیا و اقیانوسیه راه یافتند و شگفتی ساز این رقابت ها نام گرفتند، در دیدار فینال به مصاف تیم چین 1 که کلکسیونی از افتخارات والیبال ساحلی را دارد و قهرمانی بازیهای آسیایی گوانجو را نیز با خود به یدک می کشد، رفت.


در این دیدار نمایندگان جمهوری اسلامی ایران پس از واگذاری ست اول با حساب 21 بر 15، ست های دوم و سوم را 22 بر 20 و 15 بر 13 از آن خود کردند تا برای اولین بار مقام قهرمانی رقابت های قهرمانی آسیاو اقیانوسیه را کسب کنند.

لازم به ذکر است تیم چین با 4100 امتیاز جز ده تیم برتر والیبال ساحلی جهان بود و تیم ایران که تا قبل از این مسابقات 1200 امتیاز داشت با کسب عنوان قهرمانی 250 امتیاز دیگر بدست آورد تا با 1450 امتیاز یک قدم دیگر به کسب سهمیه المپیک 2012 لندن نزدیک شود.
پس از قهرمانی تیم والیبال ساحلی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در چین از سوی کمیته برگزاری پرویز فرخی ملی پوش کشورمان به عنوان بهترین و کامل ترین بازیکن این رقابت ها شناخته شد.
لازم به ذکر است فرخی با 44 سال سن مسن ترین بازیکن این رقابت ها نیز به شمار می رفت.

منبع خبر :www.turkmenstudents.com

/ 1 نظر / 10 بازدید
محمد صفا

سلام دوغانم سری من وبمه گل منتظر من