تخريب مسجد ترکمن های بجنورد

مردم محلۀ جوادیه بجنورد که از برادران ترکمن هستند و نیاز به مسجدی برای برگزاری نماز داشتند، زمینی را خریداری و هیأتی را برای پیگیری مجوز ساخت تعیین کردند. هیأت مذکور از سال ۸۲ تمام تلاش خود را بکار برده تا اینکه مجوز ساخت مسجد صادر و برای امضای شخصی که مسئول ساخت مساجد خراسان شمالی است باقی می‌ماند. وقتی هیات پیگیری ناامید شدند به تهران مراجعه کرده و از تهران هم نتیجه‌ای نگرفتند. سپس به مشهد مراجعه کرده و بالاخره در سال ۸۴ اقدام به ساختن مسجد کردند و مقداری از مسجد ساخته شد. پس از اینکه در طول ۱۳ ماه در این مسجد نماز جماعت برگزار شده، کلاسهای آموزش قرآن برای کودکان و نوجوانان دایر گشته، زیرزمین مسجد تکمیل و همکف نزدیک به تکمیل بوده است، در روز یکشنبه ۵/۸/۸۶ از امام جماعت و مقتدیان مسجد خواسته می‌شود تا مسجد را تخریب کنند و حق برگزاری نماز جماعت را ندارند! در غیر اینصورت خودشان دست به کار خواهند شد!
شب سه‌شنبه ۷/۸/۸۶ تهدید خود را عملی کرده و با گماردن ماموران مسلح در اطراف و دستگیری امام جماعت و هیات امنای مسجد ساعت ۲۳ شب تخریب مسجد را آغاز می‌کنند و تا بامداد مسجد کاملا تخریب شده و تا صبح برای فضای سبز آماده می‌شود!

به نقل از :www.sunnionline.net

/ 3 نظر / 8 بازدید
zoro

با سلام خدمت دوست عزیزم. احتراماٌ بردارن حکومتی که مسجد رو تخریب کردند تا به فضای سبز تبدیل کنند احتمالاٌ جای دیگری رو برای ساخت مسجد اهل سنت در نظر گرفته اند، فکر میکنم آنها به گناه تخریب مسجد واقف هستند، یعنی میگی آنها نمی دانند!

فريدون

سلام... در مورد اين موضوعتون بی اطلاعام شايد دليلش نداشتن مجوز و اقدام به ساخت قبل از دريافت مجوز بوده... ولی آرما الله قوات... در مورد يکی از تصاويری که گذاشته بوديد در پست های پايين تر و جمعيت ترکمن های مقيم عسلويه بخصوص من فکر ميکنم تعداد از اين بيشتر باشد چون من خودم از دوستان و آشنايانی که در آنجا مشغول به کار هستن چندين و چند جوان تحصيل کرده رو ميشناسم. نميدونم شايد اونها هم در اين امار حضور داشتند. ولی در کل خيلی خوشحال شدم از وبلاگ نويسی گروهی ديگر از دوستان و برادران ناديده ی ترکمن خودم.

سيد عليرضا شمس نيا

سلام وبلاگتان جالب بود موفق باشید من نیز با مطلب خذف نام ايران از سرويس هاي ياهو و مايكروسافت در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم .