والیبال

سهم تیم بازرگانی جواهری از هفته نهم لیگ والیبال

پرسپولیس تهران(3) – بازرگانی جواهری گنبدکاووس(1)

 (25-21) ، (25-19) ، (13- 25) ، (27-25)

 داور اول مسعود یزدان پناه

 داور دوم: تادر انصاری

 ناظر: اسماعیل صباغ

 هفته نهم رقابتهای لیگ برتر والیبال ایران روز گذشته با برگزاری  هفت دیدار در شهرهای مختلف کشور دنبال شد.

در این هفته از رقابتها تیم بازرگانی جواهری گنبدکاووس که در تهران به مصاف پرسپولیس رفته بود نتوانست انتظارات را برآورده کند و در برابر این تیم تهرانی شکست خورد تا طلسم عدم پیروزی در تهران همچنان باقی بماند.

تیم گنبدی در گیم اول این دیدار بسیار ناهماهنگ کار کرد و هیچ نشانی از روزهای خوب خود نداشت.

شروع گیم دوم نیز به همان منوال گیم نخست پیش رفت با این تفاوت که در اواسط

این گیم بازیکنان میهمان به خود آمده و با مهار اسپکهای میزبان امتیازات عقب افتاده را جبران کردند ولی به یکباره در برابر خود مانعی به نام داور را دیدند که برای پیروزی قرمزپوشان پایتخت از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

اشتباهات (عمدی یا سهوی) داور باعت شد روحیه بازیکنان گنبدی به هم ریخته و کنترل بازی را از دست بدهند.

البته در برابر این ناعدالتی محرز داور تماشاگران نیز ساکت ننشسته و با اعتراض به حق خود برای لحظاتی لرزه بر اندام ناظر و داور بازی انداختند که در نهایت این امر با درخواست مسئولین تیم گنبدی و خویشتن داری تماشاگران ختم به خیرشد.

تماشاگران عاشق والیبال در گیم سوم تیم واقعی خود را دیدند و با بازی زیبایی که بازیکنان محبوبشان ارائه کردند به پیروز در این بازی امیدوار شدند.

تیم بازرگانی جواهری این گیم را با نتیجه جالب توجه (25-13) به سود خود به پایان برد تا همگان قدرت این تیم را باور کنند.

با آغاز گیم چهارم دو تیم پا به پای هم پیش رفتند و هر یک از دو تیم منتظر یک اشتباه از سوی حریف بودند تا فاصله خود را بیشتر کنند و این امر درامتیاز بالا و در حالی که تیم گنبد با نتیجه (25-24) از حریف پیش بود برای میهمان به دست آمد ولی با خراب

کردن سرویس توسط یازیکنان گنبد دو تیم برابر شدند و در ادامه نیز دو اسپک پیاپی گنبدیها توسط حریف دفاع شد تا تیم گنبد به رغم شایستگی(منهای گیم اول و دوم) مغلوب شود.

ماندیپ سینگ و فرهاد عادلی که در هفته های گذشته ستاره بودند و تماشاگران امید بسیاری به آنها داشتند در این روز بسیار ضعیف ظاهر شدند به طوریکه بلافاصله تعویض شده و جای خود را به آذر و ناظری دادند.

از بازیکنان اصلی تنها بازیکنی که تا حدودی در حد انتظار ظاهر شد فرهاد قائمی بود.

همچنین در این بازی نباید از بازگشت پرفروغ عبدا.. ناظری و عبدا.. آذر نیز به سادگی بگذریم ، این دو در برابر قرمزپوشان روز بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند.

تیم والیبال پرسپولیس در این بازی یک بازیکن جدید و نام آشنا به نام اکبر خداوردی را از لیگ دسته اول کشور جذب کرده بود.

این تیم تا قبل از این بازی در دریافت ضعف بسیار داشت و آنالیز و برنامه های تاکتیکی تیم گنبد بر همین امر متمرکز شده بود ولی خداوردی این ضعف را به خوبی پوشش داد.

بهترین بازیکن میزبان در این دیدار مهدی بازارگرد بود که بازیکنی غیر قابل مهار نشان داد.

برنده واقعی این بازی تماشاگرانی بودند که به همت مدیر باشگاه با ۴ دستگاه اتوبوس سختی راه را به جان خریده و در این هوای سرد کار و زندگی خود را رها کرده و به تهران آمده بودند تا تیم محبوبشان احساس تنهایی نکند و انصافا ماموریت خود را به درستی انجام دادند تا ما در برابر آنان احساس شرمساری نماییم.

درود بر غیرت و تعصب این هواداران خونگرم که والیبال گنبد هر چه دارد از آنان است.

در حاشیه:

- همچون بازیهای گذشته حاج آقا جواهری مدیر عامل محبوب تیم به همراه پسرانش و نیز آقای کوچکی رییس پرتلاش هیئت والیبال گنبد در سالن حاضر شده بوند. همچنین در این بازی حاج آقا غفاری رییس پرتلاش تربیت بدنی گنبد که حق بسیاری بر گردن والیبال این خطه دارد نیز در سالن حاضر بود.

- تماشاگران پس از اشتباهات داور خواستار بیرون آمدن تیم گنبد از زمین بودند که در نهایت با پادرمیانی مسئولین گنبدی از خواسته خود کوتاه آمدند.

- پس از طولانی شدن اعتراضهای هواداران گنبدی ناظر بازی از ماموران حاضر خواست تماشاگران را از سالن بیرون کنند که بنده از اختیارات خود استفاده کرده و به عنوان سرپرست تیم به وی اعلام کردم اگر تماشاگران از سالن اخراج شوند بنده نیز تیم را از زمین بیرون می کشم و به بازی ادامه نمی دهیم که این تهدید باعث شد وی از ترس نیمه تمام ماندن بازی از خواسته خود منصرف شود.

- پس از بازی آقایان شاکری و حمیدی دو تن از کارشناسان خبره والیبال نیز به اشتباهات تاثیر گذار داور اذعان داشتند که این امر در نهایت به مشاجره داور و حمیدی منجر شد.

- همچنین در پایان بازی آقایان جواهری و کوچکی مراتب اعتراض خود را به ناظر بازی و نیز داور اعلام کردند و از ناظر خواستند اعتراض آنها را به گوش رییس فدراسیون و نیز رییس کمیته داوران برساند.

- بازی به دلیل طولانی شدن زمان بازی ماقبل (سایپا- کاله) با یک ساعت و 15 دقیقه تاخیر آغاز شد.

- تیم پرسپولیس تهران از بازیکنان نامداری همچون محمد منصوری، مهدی بازارگرد، بهزاد به ن‍‍ژاد، روح ا.. کولیوند، سعید مصطفی وند و مهدی پرستاری سود می برد ولی تا قبل از این بازی در دریافت ضعف داشت که در برابر گنبد این ضعف خود را با جذب خداوردی جبران کرد.

منبع خبر :http://gvc.blogfa.com/

/ 1 نظر / 2 بازدید
سردار

روز جهانی زبان مـــــادری فرخنده باد . [گل]