مقصر اصلی بحران گاز ترکمنستان نیست

رئیس کمیته صنعت مجلس تاکید کرد: دولت برای حل مسئله قطع گاز مناطق مختلف کشور باید به دو نکته توجه و عمل کند.
رضا رحمانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی آفتاب افزود: اولین نکته که هر چه سریع‌تر باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد اصلاح شبکه گاز رسانی در برخی از مناطق است به طوری که در شرایط بحرانی و یا پیک مصرف بخش‌هایی از شبکه دچار افت فشار شدید نشود.
عضو کمیسیون صنایع ادامه داد: مسئله دوم مربوط به نحوه مدیریت بحران و تصمیم گیری مسئولان دولت می‌شود. اینکه تصمیم‌گیران در شرایط خاص تا چه حد از خود انعطاف نشان داده و متناسب با بحران عمل کنند بسیار حائز اهمیت است.

وی درپاسخ به این سوال که مشکلات اخیر تا چه حد مربوط به قطع گاز ترکمنستان می‌شود گفت: حجم گاز وارداتی از ترکمنستان در مقابل نیاز داخلی گاز بسیار ناچیز است بنابراین چنین وارداتی می‌تواند در حد نوسانات مصرفی باشد پس علت اصلی مشکلات گاز کشور قطع گاز ترکمنستان نبود.

رحمانی گفت: دولت باید با بهره برداری به موقع از میادین گازی و اصلاح شبکه توزیع از پیش آمدن شرایط بحرانی دوباره برای مصرف کنندگان جلوگیری کند.

وی افزود: مشکلاتی که امروز در ارتباط با قطع و افت فشار گاز گریبان‌گیر مردم شده است در مقیاس کوچکتر سال گذسته نیز وجود داشت با اینحال مسئولان فراموش کردند که به این مشکلات با نگاهی کارشناسانه رسیدگی و آن را بر طرف کنند.

منبع خبر : www.turkmenstudents.com

/ 0 نظر / 9 بازدید