بازیکنان ونزوئلایی به تیم والیبال هاوش پیوستند

مدیر عامل تیم والیبال هاوش گنبدکاووس گفت: قرارداد بازیکنان ونزوئلایی این تیم روز دوشنبه منعقد شد و این دو رسما به تیم گنبدی پیوستند.
'مهدی محمدی' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بازیکنان که 'کارلوس تجدا ریورا' و 'فرانسیسکو سوتلدو' نام دارند و تبعه کشور ونزوئلا و عضو تیم ملی این کشور هستند.
وی افزود: کارلوس تجدا با 30 سال سن در پست پشت خط زن از 18 سالگی پیراهن تیم ملی بزرگسالان کشور خود را بر تن دارد و به همراه تیم ملی کشور خود مقام قهرمانی، نایب قهرمانی و مقام سوم رقابتهای کوپا آمریکا را بدست آوردند و در المپیک چین نیز حضور داشته است.

او گفت: این بازیکن سابقه حضور در لیگ کشورهای اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، ترکیه و کره و کسب دو مقام قهرمانی اسپانیا ، مقام قهرمانی سری (ب) ایتالیا ، مقام سوم لیگ آرژانتین ، مقام چهارم لیگ ترکیه و مقام چهارم لیگ کره را در کارنامه خود دارد.
محمدی اظهار داشت: فرانسیسکو سوتلدو نیز به عنوان پاسور با 25 سال سن در تمامی رده های سنی عضو تیم ملی کشور خود بوده و از 19 سالگی پیراهن تیم ملی بزرگسالان ونزوئلا را بر تن دارد.
وی افزود: این بازیکن 4 سال عضو تیم 'پیرین بالکان' بلغارستان و نیز یک سال عضو تیم فنلاندی بوده و مقام سوم لیگ حرفه ای بلغارستان نیز از افتخارات وی در رده باشگاهی است.
او گفت: سوتلدو با داشتن گذرنامه بلغاری یک بازیکن دو ملیتی محسوب می شود.
مدیر عامل تیم والیبال هاوش گنبدکاووس افزود: با حضور این دو بازیکن ترکیب تیم برای حضور در رقابتهای لیگ برتر والیبال کشور کامل شد و هم اکنون تنها دغدغه مربیان هماهنگی دو بازیکن خارجی با سایر بازیکنان است.
محمدی گفت: بر اساس توافق صورت گرفته کمک مربی خارجی تیم هاوش نیز تا پایان هفته جاری به این تیم خواهد پیوست.

 

منبع خبر :www.turkmenstudents.com

/ 0 نظر / 4 بازدید