"کمال قریشی " بازیکن آق قلایی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران

تیم ملی والیبال نوجوانان با اینکه تهران میزبان مسابقات نوجوانان اسیا می باشد برابر کره جنوبی شکست 1-3 را متحمل شد .

سر مربی تیم ملی نوجوانان آقای شهنازی تنها دو بازیکن از ترکمن صحرا را به اردو دعوت کرد:کامبیز کلته ازبندر ترکمن و کمال قریشی از اق قلا .
کلته کنار گذاشته شددر اردوی سال87 هم کمال قریشی و احسان دوجی از گنبددعوت شده بودند .
در مسابقات این دوره آسیایی تهران مربیان تیم بنحواحسن از توانایی این بازیکن شهر ما , کمال قریشی استفاده نمی کنند بطوری که در بازی مهم برابر کره جنوبی بعنوان ذخیره روی نیمکت نشسته بود .و تنها در اخرین امتیاز یک گیم (امتیاز24 کره) برای سرویس زدن بدرون زمین فرستاد ه شد !

در بازی با سریلانکا هم مربی شهنازی گیم اول که اصلا" تعویض نداشت و در گیم دوم هم
تنها فریدی را داخل زمین آوردگزارشگرصاحب نظر والیبال تلویزیون آقای " کرده " در اینجا بود که لب به انتقاد گشود و گفت اگر همان شش بازیکن میخواستند تماما" بازی کنند پس لزوم انتخاب بازیکنان ذخیره برای چه بوده است ؟!
و در اواخر گیم سوم "کمال" با آمدن بدرون زمین بازی قوی ای از خود نشان داد و از روحیه جنگندگی خوب و لبخند همیشگی بر لب برخوردار بود .

خاطر نشان می کنم که کمال قریشی سابقه مسابقه والیبال ساحلی را در کشور ترکیه هم دارد .

تاریخچه قبلی مسابقات والیبال نوجوانان حاکی از ان است که ستکویچ صربستانی با بهره گیری از چهار بازیکن گنبد و بندر ترکمن در مسابقات جهانی تیم ملی نوجوانان کشورمان را به قهرمانی جهان رساند .(ر.ج به خبر مرتبط )
..........خبر مرتبط شهریور 1386..............

تیم والیبال نوجوانان ایران با غلبه بر چین برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان رسید
در بازی مرحله نهایی این دوره از رقابت ها که روز دوشنبه، 27 اوت (5 شهریور) بین تیم های ملی والیبال نوجوانان ایران و چین در شهر تیخوانا، مکزیک، برگزار شد تیم ملی ایران توانست با نتیجه 3 بر 2 بر تیم ملی چین پیروز شود.
در این دیدار، تیم ایران در ست های اول و چهارم با نتایج 25 بر 21 و 31 بر 29 مغلوب چین شد اما در ست های دوم و سوم و پنجم با نتایج 25 بر 22، 26 بر 24 و 15 بر 7 توانست تیم ملی چین را شکست دهد.
در نتیجه، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران برای نخستین بار به مقام قهرمانی رقابت های بین المللی والیبال نوجوانان جهان رسید.
تیم ایران در دور مقدماتی با نتایج سه بر دو توانسته بود تیم های پورتوریو و لهستان را شکست دهد اما از کوبا شکست خورد.
در مرحله یک چهارم نهایی، نوجوانان ایران توانستند بر برزیل، نایب قهرمان جهان در بازی های سال 2005، پیروز شوند اما مغلوب هند و آرژانتین شدند.
در بازی مرحله نیمه نهایی، تیم ایران فرانسه، قهرمان اروپا را شکست داد تا در مرحله فینال در برابر تیم ملی چین به رقابت بپردازد.
رقابت های قهرمانی والیبان نوجوانان جهان از روز 15 اوت با شرکت شانزده کشور آغاز شده بود.
از آفریقا دو تیم، از آسیا سه تیم، از اروپا پنج تیم، از آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائیب چهار تیم و از آمریکای جنوبی دو تیم در این دوره از رقابت های قهرمانی شرکت داشتند.
این رقابت ها با شرکت تیم ملی نوجوانان کشورهای آرژانتین، آلمان، ایران، ایالات متحده، برزیل، بلژیک، پورتوریکو، تونس، چین، روسیه، فرانسه، کوبا، لهستان، مصر، مکزیک و هند برگزار شد و با قهرمانی تیم ایران خاتمه یافت.

چین مقام دوم را به دست آورد و تیم ملی فرانسه با پیروزی 3 بر 1 بر آرژانتین به مقام سوم جهان رسید.
اسامی بازیکنان تیم ایران در مسابقه در برابر چین را به این شرح است: اشکان درخشان، فرهاد سان افزون، گل محمد سخاوی، مجتبی غیاثی، فرهاد قائمی، ادریس دانشفر، امین رضوی، مجتبی شبان، علیرضا جدیدی، حامد باقرپور، معین رحیمی، ابراهیم چابکیان.
سرمربیگری این تیم را یوتسا ستکویچ، اهل صربستان، برعهده داشت و محمد رضا وکیلی کمک مربی و دکتر فرهاد نفرزاده سرپرست تیم بودند.
آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب، محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری، و غلامعلی حداد عادل، رییس مجلس ایران، موفقیت نوجوانان والیبالیست ایرانی را تبریک گفته اند.

منبع خبر : سایت اولکامیز  www.ulkamiz.com

 

/ 0 نظر / 52 بازدید