والیبال گنبد قربانی جدالی نابرابر

 

هفته گذشته روی خبرگزاری‌ها و نشریات ورزشی کشور خبری مبنی بر ریاست حبیب کوزلی از پیشکسوتان والیبال این خطه بر هیات والیبال استان مخابره شد که ریاست این هیات هم اکنون در اختیار نورقلی نیازی است.
نیازی با تجربه چهل ساله در والیبال کشور، بیست سال تجربه مدیریت در ورزش را در کارنامه دارد و در هشت سال گذشته، ریاست هیات والیبال استان گلستان بر عهده‌ی وی بوده که از خوش نامان ورزش استان است.
دوره دوم ریاست نیازی در این هیات در اسفند امسال به پایان می‌رسد و انتخاب رییس جدید این هیات منوط به برگزاری انتخابات این هیات است و برای برگزاری این انتخابات، باید روال قانونی طی شود که ثبت نام کاندیداها، تایید آنان و رای‌ریزی اشخاص واجد شرایط باید به وقوع بپیوندد، ولی مشخص نیست که به چه صورت حبیب کوزلی توسط یک نشریه معتبر ورزشی به این شکل به عنوان جانشین نیازی معرفی شده است.

تیم پادیسان گنبد که تیم اول والیبال استان است و سابقه‌ی زیادی در لیگ برتر والیبال کشور دارد، چند صباحی است که روزهای پر حاشیه‌ای را می‌گذراند، مسائل و مشکلات مالی همانند فصول قبل لیگ برتر گریبان گیر این تیم است، اما از آن مهمتر، نتایج ضعیفی بود که پادیسان در لیگ امسال کسب کرده و در اواسط فصل، این نتایج ضعیف، تعویض مربی این تیم را در بر داشت که گویا علت استعفای وی عمل نکردن بازیکنان به فرامین او اعلام شد. در ادامه این روند، سرپرست این تیم هم استعفای خود را اعلام کرد که که این استعفاها به حواشی متعدد این تیم دامن زد و تیم را وارد شرایط بحرانی کرد. البته ناگفته نماند با وجود استعفای مربی و سرپرست این تیم، حواشی زیادی مبنی بر اخراج این دو نفر در والیبال گنبد به وجود آمد. مسائل به وجود آمده در والیبال گنبد که مهد والیبال کشور است، خبر از سازماندهی مسائل پشت پرده ای می دهد که در آینده ای نه چندان دور تیم را تحت سلطه خود درآورد.

نورقلی نیازی رییس کنونی هیات والیبال استان گلستان، در ارتباط با شرایط کنونی به خبرنگار سلیم گفت: من از اخبار منتشره در مورد انتخاب کوزه لی به سمت ریاست هیات اطلاعی ندارم و نمی دانم چطور ایشان به این سمت برگزیده خواهد شد، وی در ادامه گفت: بعد از هشت سال خدمت در سمت ریاست هیات دیگر تمایلی به ادامه این کار ندارم، ولی این اصرار دوستان است که مرا نگه داشته و مشغول به کار هستم.

نیازی ادامه داد که بعد از استعفای مربی و سرپرست که متن استعفای آنان در اختیار من است حواشی زیادی به وجود آمد که بنده آنان را اخراج کرده‌ام، می‌دانم این مسائل از کجا آب می‌خورد، ولی با این مسائل فقط والیبال لطمه می‌خورد، چون که من و دیگر همکارانم بدون هیچ چشم داشتی در حال فعالیت هستیم و در طول این هشت سالی که مدیریت این هیات را بر عهده داشتم، به اذعان همه هیچ حاشیه‌ای وجود نداشته که این از افتخارات من است. رییس هیات والیبال در ادامه گفت: من از آمدن شخصی همانند کوزه لی استقبال می‌کنم، ولی این سبک آمدن جالب نیست، ولی اگر خود آقای کوزه لی به بنده می گفت که تصمیم دارد کاندیدا شود، من استقبال می کردم و خودم هم هر کمکی که از دستم بر می آمد، انجام می دادم، چون من هم موافقم که باید پول به هیات بیاوریم تا مشکلاتمان حل شود، ولی این کار، کار درستی نیست که به این شکل کسی را به عنوان رییس هیات والیبال مطرح کنیم و حالا که این مسائل به وجود آمده من هم در افکارم تجدید نظر کرده و تا آخر ادامه خواهم داد.

نکات زیادی در گفته های نیازی به چشم می خورد که با کمی تامل به این نکته خواهیم رسید که مسائل پشت پرده سخت در تلاش است که به مشکلات والیبال این شهر دامن بزند. اعلام نام یک شخص به عنوان رییس هیات آن هم بدون انتخابات از طرف یک روزنامه معتبر ورزشی کشور بسیار عجیب است و به نظر می رسد خیلی ها در صدد هستند از آب گل آلود ماهی بگیرند!

اما کوزه لی که به عنوان رییس جدید هیات معرفی شده، صاحب امتیاز برگه‌های پیش بینی فوتبال پایدار می‌باشد که از مکنت مالی خوبی هم برخوردار بوده و از پیشکسوتان والیبال گنبد است.

اما به رغم تلاش خبرنگار سلیم برای برقراری ارتباط با حبیب کوزه‌لی، موفق به این کار نشدیم تا بتوانیم نظرات وی را نیز بشنویم.

اسفند امسال انتخابات هیات والیبال استان گلستان برگزار می شود و با شرایط کنونی به نظر می‌رسد رقابت جدی برای تصدی این پست بین این دو پیشکسوت والیبال گنبد به وجود آید. رقابت آزاد همیشه در پیشرفت موثر است، اما آیا این رقابت و رو در رویی نیازی و کوزلی می تواند برای والیبال استان به خصوص گنبد که مهد والیبال کشور بوده و به جرات می توان گفت با زندگی مردم شرق استان عجین است، به نفع این ورزش تمام شود؟

واقعا کسانی که در تلاش هستند تا این دو فرد خوش نام والیبال گنبد را در برابر یکدیگر قرار بدهند، از این جدال به دنبال چه می گردند که بدین گونه در تلاش هستند؟

این جدال، جدالی بی حاصل بر ضرر والیبال استان به خصوص گنبد است و نبرد انتخاباتی را به جدالی برای کسب قدرت تبدیل خواهد کرد. اما در این بین، پاشا مدیر تربیت بدنی استان می تواند با ریش سفیدی و پا در میانی به این جدال پایان داده تا نیازی و کوزه‌لی قربانی مسائل پشت پرده در والیبال گنبد نشوند و با تدبیری خاص بتوان هم از تجربه ی مدیریتی نیازی و هم از نفوذ کوزه‌لی استفاده کرد که مطمئنا بسیار مفید و موثرتر خواهد بود.

نویسنده : محسن خواجوی
هفته نامه سلیم استان گلستان

منبع خبر:www.turkmenstudents.com

 

/ 0 نظر / 19 بازدید