فرهاد قائمی جوان ترکمن بر بلندای والیبال دنیا قرار گرفت

در مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان جهان در کشور مکزیک ،تیم والیبال نوجوانان ایران در مسابقات مرحله یک چهارم در گیم چهارم که دو گیم از حریف عقب می افتد در امتیاز 24-24 قرار می گیرد.
در این هنگام فرهاد قائمی از پاسور تیمش درخواست توپ می کند ولی با بد اقبالی دفاع حریف اسپک فرهاد را خفه می کند.امتیاز حریف به عدد 25 می رسد در صورت کسب یک امتیاز از جانب حریف تیم ایران از گردونه مسابقات حذف می شود،لحظات بسیار نفس گیری در حال سپری شدن است پاسور تیم ایران نمی داند که به کدام بازیکن پاس بدهد که در کمال ناباوری باز فرهاد قائمی درخواست پاس می کند خود ست گوئیچ هم در آن لحظه دچار بهت می شود ولی اینبار او با قدرت اسپک خود را در زمین حریف می کوبد و تیم ایران این مسابقه را می برد وقهرمان جهان می شود.ست کوئیچ می گوید در آن شرایط حساس هیچ بازیکنی به خود جرائت نمی دهد که دوباره در آن شرایط اسپک بزند من به شچاعت و شهامت فرهاد ایمان آوردم او درآینده سوپر استار جهان خواهد شد

این مقدمه ای بود برای جوان رعنای ترکمن که در مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان جهان درکشور هندوستان توانست یکی از سوپر استارهای مسابقات شود.فرهاد در این مسابقات توانست در میان غولهای والیبال جهان به شایستگی بهترین اسپکر جهان شود.قرار گرفتن فرهاد قائمی در بین بهترینهای جهان پیام روشن و آشکاری دارد که می خواهیم از جنبه های مختف این پیام را بررسی کنیم :
فرهاد قائمی ،ادریس دانشور و گل محمد سخاوی و ابراهیم چابکیان نماینده علاقمندان بیشمار والیبال ترکمن صحرا هستند که عشق شان والیبال است. همانگونه که در خیابانهای برزیل فوتبال حرف اول را می زند و برزیل را مهد فوتبال دنیا می دانند در کوچه ، خیابانها ، محله ها و روستاهای ترکمن صحرا این والیبال است که هنر نمایی می کند پس بدون شک با کمی سرمایه گزاری و همت مسئولین می توانیم به راحتی این منطقه را به مهد والیبال دنیا تبدیل کنیم چون پتانسیل لازم را داریم .
والیبال منطقه از کمبود امکانات به سختی رنج می کشد.خیل عظیم بازیکنان توانمند از داشتن باشگاه قدرتمند
که آنها را حمایت کند محروم است. مسئولین ورزش شهرستان و استان همیشه قول های برای برطرف کردن معضل نبود اسپانسر دادند ولی عملا همه شاهدند که این مشکل تا به این لحظه هنوز هم یقه تیم والیبال گنبد را گرفته است و نگرانیها هنوز هم ادامه دارد.
فرهاد قائمی برای رسیدن به این عنوان بزرگ زحمات زیادی کشید او از اولین مربی خود رشید دانش دوست که دبیر ورزش دلسوزی بوده قدردانی می کند ولی یادمان باشد که فرهاد در مسابقات المپیاد والیبال کشور در گنبد به علت بی توجیه ها ی مسئولین والیبال شهر مشکلاتی برای خودش به وجود آورد و حتی تهدید به خط خوردن از لیست تیم ملی توسط مسئولین تیمش شد ولی خوشبختانه به خیر گذشت و امروز مزد بی توجهی ها را داد.او هنوز هم منتظر گرفتن زمین شهری است که مسئولین به او قول داده اند ولی تا به امروز خبری از آن نیست .
بدون شک قرار گرفتن فرهاد قائمی بر بلندای والیبال دنیا میوه تلاش و سخت کوشی پدر معنوی والیبال ترکمن صحرا نوری آزمون است این عنوان پر افتخار را به خانواده قائمی و همچنین نوری آزمون ، بای محمد دوجی ،خلیل آزمون ، رضا فرجی ،جبار دولو،طاهر قره داشلی وحاج آقا نیازی و دیگر مربیان و به همه تماشگران عاشق گنبدی باید تبریک بگوییم، مربیان والیبال در ترکمن صحرا بدون هیچ چشم داشتی تلاش می کنند و به جا بود که فدراسیون والیبال به خاطر وجود چهار بازیکن در این تیم یکی از این مربیان را در کنار تیم به هندوستان اعزام می کرد قطعا حضور هریک از این مربیان اثرات مثبت زیادی داشت.البته به یک نکته نیز باید اشاره کنیم که سطح مربگیری ست کوئیچ با کارخانه قابل قیاس نبود. این تیم برای رسیدن به عنواین بالاتر احتیاج به یک مربی با کلاس داشت.
متاسفانه روزنامه جام جم و بعضی از نشریات دیگر این افتخار بزرگ را قابل به چاپ ندیدند البته مسئولین شهر نیز هیچ مراسم استقبال نگرفته اند خانواده قائمی خود با هزینه خویش عکس های را از این قهرمان بر در خانه شان نصب کرده اند ولی فرهاد قائمی این جوان رعنای ترکمن صبح چهارشنیه در سکوت شهر گنبد وارد شهرش شد و هیچ کس به استقبالش نرفت.
فرهاد قائمی جوان هنوز هم عنواین زیادی جلویش دارد که با تمرین وممارست به آن برسد او هنوز هم اول راه است فرهاد باید نصیحت های بزگان والیبال را آویزه گوشش کند او امروز جواهری است که بیشتر مراقب خودش باشد امیدواریم که فرهاد و ادریس و ابراهیم و گل محمد جوان و دیگرجوانان ترکمن صحرا بتوانند همیشه افتخار آفرین باشند.

منبع خبر : www.turkmensnews.com

/ 5 نظر / 7 بازدید
محدثه و فائزه

سلام [تماس] اامروز 8شهریوره ببخشید زودتر نتونستیم سر بزنیم[وحشتناک] عزیزتولدت مبارک[ماچ][بغل] پیروزیتو بیت تبریک میگیم[گل][قلب]

نادیا

عشق من فرهاد[ماچ][ماچ][قلب][قلب][خداحافظ]

؟؟؟؟؟

فرهاد اهل تسننه؟

آوا

خیلی خیلی رمانتیک و قشنگ بود مخصوصا تیکه های آخرش فرهاد این جوان گنبدی صبح روز 4 شنبه وارد شهرش شد بدون اینکه....... ههههههههههههه خخخخخخخخخخخخخخخ به هر حال مرسی و خدا حااااافظظظظظظظظظظ[خداحافظ]

asal

وای خدایا من خیلی فرهادجون رو دوس دارم امیدوارم موفق باشی