سئوالات اداره کل بازرسی از پتروشیمی گلستان

سئوالات اداره کل بازرسی از پتروشیمی گلستان بدون ‌پاسخ مانده است

مدیرکل بازرسی گلستان گفت: پروژه احداث مجتمع پتروشیمی گلستان از چند وجه از سوی این اداره کل مورد سئوال است و مسئولان ذیربط باید پاسخگوی این سئوالات باشند.

محمدتقی مشهدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در گرگان افزود: مدتی پیش تعدادی سئوال در همین خصوص به معاونت برنامه‌ریزی استانداری گلستان ارسال کردیم و منتظر پاسخگویی آنها به این سوالات هستیم.
وی تصریح کرد: این که احداث مجتمع پتروشیمی در گلستان اساسا دارای توجیه اقتصادی هست یا خیر از جمله مواردی است که باید به طور واضح و مستدل توضیح داده شود.
مدیرکل بازرسی استان گلستان خاطرنشان کرد: همچنین وجود افراد متخصص در استان برای احداث این پروژه نیز از دیگر سئوالاتی که مطرح شده است.
مشهدی ادامه داد: از دیگر این پرسش‌ها، نحوه واگذاری زمین برای احداث این پروژه، منابع مالی پروژه و نحوه استفاده از منابع مالی مردمی که در اختیار شرکت پتروشیمی است.
وی تصریح کرد: به محض دریافت پاسخ، مواردی که در حوزه مسئولان استانی است، گزارشی تهیه و به مراجع بالادستی ارجاع داده می‌شود.
مشهدی یادآور شد: پروژه پتروشیمی گلستان یک موضوع ملی است که تنها به دستگاه‌های اجرایی داخل استان مربوط نمی‌شود و حوزه‌‌های وسیعی در سطح کشور درباره آن تصمیم می‌گیرند و طبیعی است که مسائل مربوط به حسن انجام امور این پروژه نیز از سازمان بازرسی کل کشور پیگیری شود.
مدیرکل بازرسی استان گلستان در مورد تعهد بانک ملی برای تامین منابع ارزی پروژه پتروشیمی گلستان اظهار داشت: برای این که منابع ارزی اجرای این پروژه از سوی بانک ملی تامین شود، باید مسئولان نسبت به ارائه وثیقه مناسب، فاکتورهای واقعی و طی تشریفات اداری اقدامات لازم را انجام دهند.
وی اضافه کرد: مدیر امور شعب بانک ملی استان در این خصوص اعلام آمادگی کرده است، اما شرکت پتروشیمی هنوز مشکلاتی دارد که به دلیل عدم رفع آن نمی‌تواند از تسهیلات ارزی استفاده کند.

 

منبع خبر : سایت ترکمن ایلم

/ 1 نظر / 56 بازدید
ناصر دیه جی

با سلام و احترام لطفا حتي المقدور وبلاگ «تركمن صحرا و رياست جمهوري دهم را لينك بفرماييد» پايگاه اطلاع رساني شما در وبلاگ بنده لينك شده است. با تشكر ناصر ديه جي