والیبال گنبد فرزند ناخوانده ورزش استان است

 

جامعه ورزشی ایران اسلامی، استان گلستان و گنبدکاووس را با والیبال می‌شناسند چرا که این رشته ورزشی نه تنها در میان اکثریت مردم منطقه بلکه در میان علاقه‌مندان به این رشته ورزشی در کشور شناخته شده است.
حضور چهار بازیکن در تیم ملی نوجوانان که در مسابقات سال گذشته "مکزیک" قهرمان جهان شده بود، شاهد زنده این مدعا است.

با اینکه شهرستان گنبدکاووس به وجود این رشته ورزشی در سطح منطقه و کشور شناخته شده و تیم والیبال این شهر در صحنه ورزش و لیگ کشور حضور فعال دارد ولی متاسفانه مشکلات دیرباز مالی این تیم به دلیل نداشتن اسپانسر مالی هم اکنون به اوج خود رسیده است.

مدتی است که بسیاری از علاقه‌مندان والیبال به صورت حضوری یا با تماس تلفنی با دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در گنبدکاووس خواستار انعکاس مشکلات تیم والیبال شهرشان و رفع مشکلات آنان از سوی مسوولان شهرستان و استان شدند.

"مهدی رحیمی" دراین خصوص گفت: جامعه والیبال گنبدکاووس تا کی باید به دنبال کمک از این اداره یا آن وزارتخانه باشد.

وی افزود: هر روز ورزش والیبال این منطقه به دلیل مشکلات مالی رو به افول می‌رود و انتخاب اسپانسر مالی برای این تیم می‌تواند بخشی از مشکلات این تیم را برطرف کند.

"احمد یونسی" یکی دیگر از علاقه‌مندان به رشته والیبال ادعا کرد: آقایان به جای حل مشکلات تیم‌های والیبال گنبد و بسکتبال گرگان با بودجه میلیاردی تیم فوتبال به استان می‌آورند.

وی اظهار داشت : مگرنه اینکه سالیان سال بسکتبال و والیبال برای این استان افتخار آفرینی کرده‌اند، پس چرا مشکلات آنها را حل نمی‌کنند.

یونسی گفت: داشتن یک تیم قوی نظیر والیبال بهتر از آن است که چند تیم با کمترین دستاورد در استان داشته باشیم، بنابراین نباید به تیم والیبال که در المپیاد ایرانیان قهرمان شد، همچون فرزند ناخوانده نگاه شود.

این علاقه‌مند ورزش والیبال گنبدکاووس مدعی شد، آوردن تیم در رشته‌های مختلف بسیار خوب است ولی اولویت، حل مشکلات تیم‌های ریشه‌دار و قدیمی باید باشد.

وی افزود: مسوولان چون می‌دانند هم اکنون فوتبال در بورس است و تبلیغات بیشتری دارد به دنبال آن هستند.

"حالت یمرلی" نیز با اشاره به سفر رییس جمهوری به استان گلستان گفت:
مسوولان استانی به مردم وعده داده‌اند که با سفر رییس جمهور و مصوبه هیات دولت مشکلات والیبال و بسکتبال حل می‌شود ولی فکر می‌کنم تنها چیزی که در جلسه هیات دولت مطرح نشده مشکلات والیبال و بسکتبال بود و در نهایت همه چیز به نام فوتبال شد.

وی افزود: متاسفانه سه سال است تیم والیبال گنبدکاووس فقط با وعده مسوولان اداره می‌شود ولی درعمل شاهد کمترین حمایت و کمک هستیم.

او اظهار داشت : هر سال قبل از شروع فصل، وعده‌های آنچنانی داده می‌شود ولی با شروع بازی‌ها هر روز بازیکنان در تمرین حاضر نمی‌شوند یا بی‌انگیزه هستند که همه آنها به خاطر بی‌توجهی ومشکلات مالی است.

وی ادعا کرد: البته این مشکلات فقط برای تیم گنبدکاووس است چرا که سایر تیم‌های استان مشکلی ندارند و جدیدا هم که همت جمعی استان به آوردن تیم فوتبال معطوف شده است.

"احمد یلقی" نیز با اشاره انتقال تیم فوتبال جدید به استان گلستان و مشکلات والیبال مدعی شد: مسوولان استان که توجهی به والیبال گنبد ندارند و همه دغدغه‌شان تیم‌های بسکتبال و فوتبال است از مسوولان شهرستان خواست برای رفع این مشکلات از رییس جمهوری و مسوولان کشوری درخوست کمک کنند.

او گفت: مطمئنا دولت کریمه و رییس جمهوری مجبوب در جهت رفع مشکلات ورزش این منطقه تلاش خواهد کرد و نخواهد گذاشت با والیبال گنبدکاووس همچون فرزند ناخوانده رفتار کنند

منبع خبر: سایت دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران

www.turkmenstudents.com

/ 0 نظر / 17 بازدید