رئیس جمهور ترکمنستان هزار تن آرد عیدی داد و یک هواپیما از احمدینژاد عیدی گرفت!

رئیس جمهور ترکمنستان هزار تن آرد عیدی داد و یک هواپیما از احمدی​نژاد عیدی گرفت!

این هواپیما در کلاس LSA و از نوع هواپیمای 'پرنده آزاد' است و سومین هواپیما در دنیا در این کلاس پروازی به شمار می‌رود. قیمت هرنوع از این نوع هواپیما حدود 130 میلیون تومان است.


قربانقلی بردی محمداف، هزار تن آرد به عنوان عیدی به همتای ایرانی​اش داده بود و امروز در بدو ورود به ایران، با مقابله به مثل میلیونی محمود احمدی​نژاد روبرو شد.

به گزارش خبرآنلاین، رییس جمهور ترکمنستان که برای شرکت در جشن جهانی نوروز صبح امروز وارد تهران شد؛ هدیه رییس جمهور ایران را که یک فروند هواپیمای اسپورت دو نفره است، دریافت کرد. به این ترتیب او هزار تن آرد عیدی داد و یک هواپیما از احمدی​نژاد عیدی گرفت!

این هواپیما در کلاس
LSA و از نوع هواپیمای 'پرنده آزاد' است و سومین هواپیما در دنیا در این کلاس پروازی به شمار می‌رود. قیمت هرنوع از این نوع هواپیما حدود 130 میلیون تومان است.

این در حالی است که هدیه نوروزی رییس جمهوری ترکمنستان شامل هزار تن آرد بود که 28 اسفند از ایستگاه راه آهن عشق آباد بارگیری شد و روز 4 فروردین در مراسمی با حضور سرکنسول ترکمنستان و جمعی از مسؤولان خراسان رضوی به سیلوی مشهد تحویل شد.

اما هواپیمای اهدایی به محمداف، برای استفاده شخصی، آموزشی، کنترل مرزها و کنترل ترافیک طراحی شده  و سرعت پروازش هواپیما 250 تا 300 کیلومتر در ساعت و برد آن را 900 کیلومتر است.

/ 3 نظر / 20 بازدید
دامجالار

ناز نغمات دان دولسئن، توركمن ساچاغئ، كؤپه‌لسين بوُل ـ بوُلسئن ميواسئ باغئ، هم اييه‌لينگ ، اييديره‌لينگ غئسغانمان. غئسغانجئنگ بوُلمازلا، ميوالئ باغئ، «عيدي وكيلي» تأزه يئل سيزه وبوتين دونيأ تورك وتوركمن لره غوتلي بولسون، دوشوملي يئل بولسون.[گل]

عبدالمنان

سلام آپم عکس هایی از ترکمن صحرا در بهار وداستان آق پامیق

nurahmed

موفقیت و سربلندیتان را آرزومندیم