صدا و سيما مختص فرقه ای خاص نيست

مطالبی از خطبه جمعه حضرت شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد

صدا و سيما مختص فرقه ای خاص نيست

پخش اينگونه برنامه های ساختگی و جعلی از سوی برخی از فيلمسازان که افراد شايسته ای نيستند، در کانالهای ملی که مختص فرقه و مذهبی خاص نيست، بلکه مال تمام مردم اين کشور است، چه سنی باشند و يا شيعه، آن هم در مملکتی که در اين سال از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال اتحاد و انسجام اسلامی عنوان شده است و مجمع تقريب مذاهب به هدف وحدت و انسجام فرق اسلامی در آن قرار دارد،  بسيار ناپسند و نابجا است.

آشفتگی برخی افراد

سخنان اخير حضرت شيخ‌الاسلام مولانا عبدالحميد امام جمعه اهل‌سنت زاهدان، و اعتراض شديد مردم در محکوميت اين اقدام باعث آشفتگی و نگرانی برخی از افراد گشت؛ تا جايی که حجت‌الاسلام حسينی قزوينی آمادگی خود را برای مناظره با حضرت شيخ‌الاسلام اعلام کرد.

به محض انتشار اين خبر بسياری از شاگردان حضرت مولانا عبدالحميد از داخل و خارج کشور آمادگی خود را جهت مناظره (بدون هيچ‌گونه سانسور و بصورت پخش مستقيم از يکی از کانال‌های تلويزيون رسمی کشور) اعلام نمودند تا حقانيت مذهب اهل‌سنت بر همگان آشکار گردد.
از آنجايی که حضرت شيخ‌الاسلام شخصيتی شناخته شده و جهانی داشته و پيشوای مذهبی می‌باشند و معمولا هيچ مناظره‌ای خالی از بحث، جدل و مناقشه نيست و جايگاه ايشان مانع از شرکت در آن است، برای ايشان مناسب نيست تا وارد ميدان مناظره شوند. اما اگر آقای قزوينی آمادگی مباهله با حضرت شيخ‌الاسلام را داشته باشد، ايشان جهت مباهله آمادگی کامل خود را اعلام می‌دارند.
اين در واقع روش حضرت رسول اکرم صلی‌الله‌عليه‌و‌سلم و بزرگان دين است. آن حضرت صلی‌الله‌عليه‌و‌سلم نيز دعوت به مناظره شدند اما پيامبر اکرم صلی‌الله‌عليه‌و‌سلم خواستار مباهله شدند.
حال اختيار با آقای قزوينی است که مناظره با يکی از شاگردان حضرت شيخ‌الاسلام را می‌پذيرد یا مباهله با خود حضرت مولانا را.

نقل از سایت

www.sunnionline.net

/ 3 نظر / 18 بازدید
امین قرجه

ضمن عرض سلام و خسته نباشی خدمت دوست خوبم عبدالحکیم نیازی، و باتشکر از قبول زحمت و ایجاد وبلاگی به اسم ترکمنهای مقیم شهرستان جم استان بوشهر. بنده نیز جملات مردان خوش فکر خودمون رو می زنم که ماباید خودمان حقانیت خودمان راثابت کنیم،و کسی دنبال این نخواهد بود که ما رو بشناسد. این نوید رو به تمام دوستان ترکمن زبانم می دهم که با این حرکتهای کوچک و بزرگ که از تمام نقاط جهان برادران ترکمن در حال انجام آن هستند که بگند کی بودند و کی هستند، موفق خواهیم شد که در آن جایگاهای که باید باشیم قرار بگیریم.به امید آن روز.

درمورد حساسيت فوق می شود زياد توجه نکرد زيرا طی ۱۴۰۰ سال اهل سنت با تعالی فکری نبی اکرم همگام هستند با ساخت فيلم وسريال هائی در نفی مردان خدا و اهانت به آنها بايد گفت که آگر چنانچه حضرت علی(ع)بلافصل فوت نبی گرامی با توجه به جوان بودن آيا اسلا م به اين گستره بزرگ می رسيد

زورو

سلام به برادران اهل سنت. نگران نباشید این مکر خواست که میگذرد. دارن تقلی میکنند ولی خدا عالم است. سخت نگیرید.